تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
LOGIN

جدیدترین کتب

پرطرفدارترین کتب

پیشنهاد ناشر

مطالب بلاگ

دانلود لیست کتاب‌های نشر احسان در 31 امین نمایشگاه کتاب تهران

دانلود لیست کتاب‌های نشر احسان در 31 امین نمایشگاه کتاب تهران

نشر احسان با افتخار امسال نیز همانند سال‌های گذشته، در سی و یکمین نمايشگاه بين المللی كتاب تهران حضور دارد و مجموعه‌ای از بهترين كتاب‌های جزئیات بیشتر
حضور نشر احسان در 30امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

حضور نشر احسان در 30امین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران

نشر احسان مفتخر است كه امسال نیز همانند سال‌های قبل، در سی‌اُمین نمايشگاه بين المللي كتاب تهران حضور يافته و مجموعه‌اي از بهترين كتاب‌های خود جزئیات بیشتر
زبان

زبان

يكى از ويژگی‌هاى عمومى هر ويراستار، چيرگى به زبان فارسى‏‌ست. زبان در فارسى به چند دسته تقسيم مى‏‌‏شود: 1. زبان عادى؛ براى رفع نيازهاى روزمره جزئیات بیشتر
  • 1

نام کتاب
واژه‌های نورانی
نویسنده سعید نورسی
مترجم جلال جلالی‌زاده
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 152
سال انتشار 1393
قطع رقعی

خوشبختی جوامع مختلف و پیشرفت آن‏ها همیشه مدیون کسانی بوده که دل‌هایشان روشن از نور ایمان و اخلاص بوده است. نورسی هم در این راستا همین شیوه را برگزیده چون تا ایمان در قلب کسی مستقر نشود امکان تحول آن وجود ندارد.
جملات حکیمانه و ماندگار نورسی سرشار از ایمان و حکمت‌اند و تفکر در معانی و مفاهیم آن یقیناً برای خوانندگان مفید خواهد بود.
بدیع الزمان سعید نورسی به عنوان یک مسلمان دانشمند و مجاهد در مقابل نخبگان لائیک و بزرگان فراماسونری ایستاده، با آنان مجادله کرد و بر آنان چیره شد. با مناظره و براهین قاطع، سخنان باطلشان را رد کرد و ثابت نمود که قرآن دستور زندگی و از سوی فرزانه آگاه و دانا فرو فرستاده شده است.
مسلمانان در این روزگار در شرایط سختی به سر می‏برند، درگیر پیکاری نابرابر با دشمنان هستند و اختلافات ناگواری در صفوف آنان رخنه کرده که موجب ضعف و تزلزل کیان آنان شده است.
هدف تمدن مادی که مبتنی بر مصالح، منافع شخصی و منیت‌گرایی است آن است که هر روز بحران‌های جدیدی ایجاد کند تا نشانه‌های ایمان را نشانه گیرد.
این تمدن بزرگترین جنایت‌ها را در حق انسانیت انجام داده و پیرامون او دایره‌های بدبختی، بلا و مشکلات را کشیده است و با شیوه خاصی جامعه‌های اسلامی را آماج حمله‌ی خود قرار داده که در منجلاب مشکلات گرفتار و در محاصره عوامل نابودکننده قرار دارند؛ اگر خداوند حافظ این دین نبود و جاودانگی را برای آن وعده نداده بود، هیچ اثری از مسلمین نمی‌ماند و از هستی ساقط می‌شدند.
بدیع‏الزمان، در چنین شرایطی، اندیشه را با اندیشه، بدی را با نیکی و دلیل را با دلیل جواب می‌داد و سلاحش در این مبارزه قرآن کریم بود، و در پرتو توحید و مبارزه با همه انواع شرک آن را مطالعه می‌کرد و در اثنای تجربه‌اش در راستای اقدام‌های پیامبر صلّی الله علیه وسلّم در زمینه دعوت به توحید و راهنمایی مردم به سوی آن با مخالفان مبارزه کرد و در مسأله توحید و یکتاپرستی روش متکلمان قبل از خود را ادامه نداد.
ولی در توضیح و تأثیر قرآن در زندگی از ضرب‌المثل‌های واقعی استفاده کرد؛ هدف او پرورش نسلی جدید از مسلمانان بود که در مقابل اندیشه‌های غیر اسلامی با سرمایه ایمان پاک به خدا و روز آخرت بایستد.
او بیشتر بر اثبات وجود خداوند و نام‌های زیبا و ویژگی‌های والایش تأکید و همین‏طور روز آخرت را با مثال‌ها و  ادله ثابت می‌کرد.

واژه های نورانی
واحد نگهداری انبار 001-373
4,000 تومان
3,200 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید