تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتدرباره نشر احسان

نشراحسان با بیش از سی سال سابقه (از سال 1366) در حوزه‌ی چاپ و نشر آثار فرهنگی به زبان‌های فارسی، عربی و کردی، با مخاطب قرار دادن کلیه‌ی علاقه مندان مشغول به فعالیت است.

نشراحسان متعهد است با تکیه بر اهداف اصلی خود (برنامه ریزی، هدایت، نظارت و همکاری) و با توجه به موقعیت خاص اجتماعی به عنوان یکی از برجسته‌ترین مراکز فرهنگی- انتشاراتی در کشور، در حفظ و گسترش دین مبین اسلام و آیین راستین پیامبراسلام (صلی الله علیه و سلم) فعالیت نماید و با تهیه، تولید و انتشار آثار مربوطه با بهترین کیفیت و کمیت بسترسازی مناسب جهت رشد و تعالی جوانان با نگرش به ارزش‌های والای دینی و انسانی و مطابق با جهان امروز را فراهم نماید.

 

فعالیت نشراحسان بیشتر در حوزه علوم قرآنی، تفسیر و تبیین مفاهیم قرآن، علوم حدیث، ترجمه و تحقیق در احادیث پیامبر گرامی اسلام، فقه و اصول فقه و بیان مسائل فقهی به زبان ساده، اخلاق و مبانی تربیت اجتماعی و خانوادگی، تاریخ و بیان درس‌های آموزنده از سیره‌ی رسول اکرم و شرح حال بزرگان به ثمر نشسته است. ارائه آثار با رویکرد میانه‏ گرایی و تبیین اسلام صحیح برای مخاطبین، انتشار آثار و مراجع اسلامی به زبان فارسی و یا عربی و در برخی موارد به زبان‏های محلی (مانند کردی – بلوچی و ...)، جهت تسهیل و در دسترس بودن برای علما و صاحب‌نظران و عموم علاق‏مندان، انتشار آثار دینی- عقیدتی به اقتضای شرایط و زمان‌ها، انجام پژوهش‌های ساختاری و جامعه شناسی ایران، ایجاد شوق و انگیزه‌ی مطالعه - خصوصا مطالعات دینی- در میان اصحاب دین و دوستداران علم و عموم مردم با استفاده از تشویق مبلغان، مدرسین و اساتید، اهمیت به بخش کودکان و نوجوانان، ارتقای سطح کمی و کیفی کتاب‌ها، از جمله اهداف نشراحسان است. تولید بیش از یکهزارودویست عنوان، که اغلب نیز از استقبال خوبی برخوردار بوده‏اند، مایه‌ی فخر و مباهات نشراحسان است و این را از توفیقات الهی می‌داند.

نشراحسان هم با پشتوانه هیئت علمی خود، اقدام به تولید و تالیف آثار می‌نماید و هم از آثار کلیه‌ی نویسندگان و مترجمان برای چاپ و انتشار، استقبال می‌کند. نشراحسان همچنین آماده است تا با تشویق اصحاب فکر و اندیشه و صاحبان قلم و دارندگان ذوق و هنر از هر قشر، گروه و تفکر خاصی که تعهدات دینی را حفظ کرده و چارچوب‌های ارزشی را محترم می‌شمارند، اقدام به نگارش و تدوین آثار مناسب برای جامعه‌ی امروز نماید. شیوه‌های مختلف تولید و نشر در سال‌های اخیر در برنامه‌ی نشراحسان قرار داده شده است و إن‌شاءالله به زودی شاهد نتایج این تلاش‌ها خواهیم بود.

نام کتاب
روح اسلام
نویسنده عبدالرشید تریز
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 152
سال انتشار 1395
قطع  رقعی

اسلام آخرین دستورالعمل خداوند است تا بندگانش بتوانند طبق آن، به نحو مطلوب از حضورشان در دنیا استفاده ببرند؛ اما اسلام چیست؟ و روح آن شامل چه مواردی است؟ در کتاب «روح اسلام» سعی شده است تا به طور مختصر به روح اصلی آن پرداخته شود. در این کتاب سعی بر آن بوده است تا به جای پرداختن به نظریه‌های مفهومی، به بیان مصداق‌های عینی اهتمام ورزیده شود.
امروزه بیش از هر زمان دیگری نیاز به شناخت صحیح اسلام وجود دارد تا شناخت مکاتب، مذاهب و نحله‌ها؛ هر چند که شناخت آن‌ها هم حائز اهمیت است و باید بدان‌ها نیز پرداخت اما مسأله‌ی اساسی «اسلام» است که متأسفانه در عصر حاضر مورد آماج شدیدترین تهاجمات دشمنانش واقع شده است. در همین راستا کتاب حاضر بر آن است که بخشی از این نیازها را پوشش دهد.
این کتاب را نویسنده به پنج بخش تقسیم کرده است که در بخش اول آسان‌گیری اسلام، در بخش دوم بی‌تکلفی و سادگی آن، در بخش سوم اعتدال و میانه‌روی اسلام، در بخش چهارم رأفت اسلامی و در بخش پنجم مساوات اسلامی مورد بررسی قرار گرفته‌اند و سعی شده که در تمام موارد به جای بحث مفهومی به بحث مصداقی بیشتر توجه شود.
نگارنده اظهار کرده تمام سعی خویش را به کار گرفته تا مطالب ارائه شده مستند به آیات و روایات و سیره‌ی عملی رسول اللّه صلّی الله علیه وآله و سلّم باشد و از اطناب و ایجاز مخل اجتناب ورزیده تا موجب ملال خوانندگان نگردد.

روح اسلام
واحد نگهداری انبار 001-485
16,000 تومان
12,800 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید