تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتدرباره نشر احسان

نشراحسان با بیش از سی سال سابقه (از سال 1366) در حوزه‌ی چاپ و نشر آثار فرهنگی به زبان‌های فارسی، عربی و کردی، با مخاطب قرار دادن کلیه‌ی علاقه مندان مشغول به فعالیت است.

نشراحسان متعهد است با تکیه بر اهداف اصلی خود (برنامه ریزی، هدایت، نظارت و همکاری) و با توجه به موقعیت خاص اجتماعی به عنوان یکی از برجسته‌ترین مراکز فرهنگی- انتشاراتی در کشور، در حفظ و گسترش دین مبین اسلام و آیین راستین پیامبراسلام (صلی الله علیه و سلم) فعالیت نماید و با تهیه، تولید و انتشار آثار مربوطه با بهترین کیفیت و کمیت بسترسازی مناسب جهت رشد و تعالی جوانان با نگرش به ارزش‌های والای دینی و انسانی و مطابق با جهان امروز را فراهم نماید.

 

فعالیت نشراحسان بیشتر در حوزه علوم قرآنی، تفسیر و تبیین مفاهیم قرآن، علوم حدیث، ترجمه و تحقیق در احادیث پیامبر گرامی اسلام، فقه و اصول فقه و بیان مسائل فقهی به زبان ساده، اخلاق و مبانی تربیت اجتماعی و خانوادگی، تاریخ و بیان درس‌های آموزنده از سیره‌ی رسول اکرم و شرح حال بزرگان به ثمر نشسته است. ارائه آثار با رویکرد میانه‏ گرایی و تبیین اسلام صحیح برای مخاطبین، انتشار آثار و مراجع اسلامی به زبان فارسی و یا عربی و در برخی موارد به زبان‏های محلی (مانند کردی – بلوچی و ...)، جهت تسهیل و در دسترس بودن برای علما و صاحب‌نظران و عموم علاق‏مندان، انتشار آثار دینی- عقیدتی به اقتضای شرایط و زمان‌ها، انجام پژوهش‌های ساختاری و جامعه شناسی ایران، ایجاد شوق و انگیزه‌ی مطالعه - خصوصا مطالعات دینی- در میان اصحاب دین و دوستداران علم و عموم مردم با استفاده از تشویق مبلغان، مدرسین و اساتید، اهمیت به بخش کودکان و نوجوانان، ارتقای سطح کمی و کیفی کتاب‌ها، از جمله اهداف نشراحسان است. تولید بیش از یکهزارودویست عنوان، که اغلب نیز از استقبال خوبی برخوردار بوده‏اند، مایه‌ی فخر و مباهات نشراحسان است و این را از توفیقات الهی می‌داند.

نشراحسان هم با پشتوانه هیئت علمی خود، اقدام به تولید و تالیف آثار می‌نماید و هم از آثار کلیه‌ی نویسندگان و مترجمان برای چاپ و انتشار، استقبال می‌کند. نشراحسان همچنین آماده است تا با تشویق اصحاب فکر و اندیشه و صاحبان قلم و دارندگان ذوق و هنر از هر قشر، گروه و تفکر خاصی که تعهدات دینی را حفظ کرده و چارچوب‌های ارزشی را محترم می‌شمارند، اقدام به نگارش و تدوین آثار مناسب برای جامعه‌ی امروز نماید. شیوه‌های مختلف تولید و نشر در سال‌های اخیر در برنامه‌ی نشراحسان قرار داده شده است و إن‌شاءالله به زودی شاهد نتایج این تلاش‌ها خواهیم بود.

نام کتاب
صفای دل در سی منزل
نویسنده سعد بن ناصر شثری
مترجم محمد جبروتی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 247
سال انتشار 1393
قطع  رقعی

با اینکه به ظاهر روزگار ما متنوع و پیشرفته است؛ اما در عین حال بسیار خشک و خسته‌کننده هم به نظر می‌رسد، که در برخی موارد منجر به احساس پوچی در زندگی شده؛ و افسردگی به عنوان بیماری، فراگیر شده است. در چنین شرایطی نیاز مبرم و ضروری به زنده نگاه داشتن و پویایی دل‌ها و دمیدن روح حیات در قلب‌هاست. کتاب «صفای دل در سی منزل»، برگردان کتاب «حیاة القلوب» است که با هدف انتشار تقوا و تزکیه نفس و اخلاق فاضل در جامعه ترجمه شده است.
انسان باید در زندگی خویش تلاش کند و راه درستی را که خداوند برایش تعیین و مقرر نموده برگز‌یند و آن را بپیماید تا به شکوفایی برسد و کامیاب و رستگار گردد. بنده باید به خودسازی بپردازد و دلش را صفا بخشد و به سوی ارزش‌های متعالی گام نهد تا به اوج انسانیت دست یابد، و برای رسیدن به آرمان بلند انسانی، باید خود را از زندان خواهش‌های نفسانی برهاند.
بی‌گمان پرداختن به پالودن دل از زنگار و تیرگی گناه، فرد را از افتادن در دام پستی و سقوط به سوی سراشیبی اسفل سافلین مصون می‌دارد. مشغول شدن به ذکر و یاد خدا و انجام عبادت‌های گوناگون، و استحکام بخشیدن به ارتباط بین خود و خدا، بنده را از پوچی و فرومایگی رهایی می‌بخشد. کتاب پیش رو در اصل، سخنان و گفتار نویسنده سعد بن ناصر شثری پیرامون همین مسائل است که در رادیو ایراد کرده است.

صفای دل در سی منزل
واحد نگهداری انبار 001-096
17,000 تومان
13,600 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید