تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتدرباره نشر احسان

نشراحسان با بیش از سی سال سابقه (از سال 1366) در حوزه‌ی چاپ و نشر آثار فرهنگی به زبان‌های فارسی، عربی و کردی، با مخاطب قرار دادن کلیه‌ی علاقه مندان مشغول به فعالیت است.

نشراحسان متعهد است با تکیه بر اهداف اصلی خود (برنامه ریزی، هدایت، نظارت و همکاری) و با توجه به موقعیت خاص اجتماعی به عنوان یکی از برجسته‌ترین مراکز فرهنگی- انتشاراتی در کشور، در حفظ و گسترش دین مبین اسلام و آیین راستین پیامبراسلام (صلی الله علیه و سلم) فعالیت نماید و با تهیه، تولید و انتشار آثار مربوطه با بهترین کیفیت و کمیت بسترسازی مناسب جهت رشد و تعالی جوانان با نگرش به ارزش‌های والای دینی و انسانی و مطابق با جهان امروز را فراهم نماید.

 

فعالیت نشراحسان بیشتر در حوزه علوم قرآنی، تفسیر و تبیین مفاهیم قرآن، علوم حدیث، ترجمه و تحقیق در احادیث پیامبر گرامی اسلام، فقه و اصول فقه و بیان مسائل فقهی به زبان ساده، اخلاق و مبانی تربیت اجتماعی و خانوادگی، تاریخ و بیان درس‌های آموزنده از سیره‌ی رسول اکرم و شرح حال بزرگان به ثمر نشسته است. ارائه آثار با رویکرد میانه‏ گرایی و تبیین اسلام صحیح برای مخاطبین، انتشار آثار و مراجع اسلامی به زبان فارسی و یا عربی و در برخی موارد به زبان‏های محلی (مانند کردی – بلوچی و ...)، جهت تسهیل و در دسترس بودن برای علما و صاحب‌نظران و عموم علاق‏مندان، انتشار آثار دینی- عقیدتی به اقتضای شرایط و زمان‌ها، انجام پژوهش‌های ساختاری و جامعه شناسی ایران، ایجاد شوق و انگیزه‌ی مطالعه - خصوصا مطالعات دینی- در میان اصحاب دین و دوستداران علم و عموم مردم با استفاده از تشویق مبلغان، مدرسین و اساتید، اهمیت به بخش کودکان و نوجوانان، ارتقای سطح کمی و کیفی کتاب‌ها، از جمله اهداف نشراحسان است. تولید بیش از یکهزارودویست عنوان، که اغلب نیز از استقبال خوبی برخوردار بوده‏اند، مایه‌ی فخر و مباهات نشراحسان است و این را از توفیقات الهی می‌داند.

نشراحسان هم با پشتوانه هیئت علمی خود، اقدام به تولید و تالیف آثار می‌نماید و هم از آثار کلیه‌ی نویسندگان و مترجمان برای چاپ و انتشار، استقبال می‌کند. نشراحسان همچنین آماده است تا با تشویق اصحاب فکر و اندیشه و صاحبان قلم و دارندگان ذوق و هنر از هر قشر، گروه و تفکر خاصی که تعهدات دینی را حفظ کرده و چارچوب‌های ارزشی را محترم می‌شمارند، اقدام به نگارش و تدوین آثار مناسب برای جامعه‌ی امروز نماید. شیوه‌های مختلف تولید و نشر در سال‌های اخیر در برنامه‌ی نشراحسان قرار داده شده است و إن‌شاءالله به زودی شاهد نتایج این تلاش‌ها خواهیم بود.

نام کتاب این است قرآن
نویسنده

صلاح عبدالفتاح‌الخالدی

مترجم مجتبی دوروزی
ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

تعداد صفحات

216

سال انتشار

1395

 

دشمنان اسلام پیوسته در تلاشند تا از ارزش و جایگاه قرآن در میان مسلمانان بکاهند. دوری مسلمانان از قرآن و از تعالیم والای آن دشمنان را شاد می‌کند.
وظیفه‌ی آگاهان و دلسوزان جامعه اسلامی و عالمان دینی و در نهایت هر مسلمانی این است که برای بازگشت به قرآن و درس‌آموزی از قرآن، با قرآن در ارتباط بودن را سرلوحه‌ی زندگی خود قرار دهند و هیچ‌گاه خود را بی‌نیاز از قرآن ندانند.
معرفی قرآن به شیوه‌های گوناگون و نشان دادن قدرت‌های آن برای حل مشکلات فکری و اجتماعی در هر عصری از وظایف عالمان دینی است.
دکتر صلاح عبدالفتاح خالدی در خلال مجموعه کتاب‌های «گنجینه‌های قرآنی» سعی در نشان دادن زوایایی از قرآن دارد که جذابیت و اشتیاق جوانان را برای تدبر در آیات آن بر می‌انگیزد. «هذا القرآن» از جمله همین تلاش‌هاست که قرآن‌پژوه فرزانه جناب آقای مجتبی دوروزی آن را به فارسی برگردانده و به نام «این است قرآن» در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

بی‌شک می‌دانیم که اسلام در این عصر و زمان در یک غربت شدید به سر می‌برد، غربتی که شبیه غربت ابتدای کارش در زمان رسول الله صلّی الله علیه وسلّم است. و یقین داریم غربتی که در آن به سر می‌برد مقدمه‌ای است برای قدرت یافتن و تثبیت حقیقی و گسترده‌اش در زندگی بشر به گونه‌ای که به زودی اسلام صاحب یک پیروزی بزرگ و حیرت‌انگیز می‌شود؛ پیروزی‌ای که محققان و تحلیل‌گران را متحیر و شگفت‌زده می‌کند، همچنان که در پیروزی خیره‌کننده‌اش که به دنبال غربت اولش روی داد چنین چیزی حاصل گشت.
مسلمانان در این عصر شاهد هجومی سرسختانه از سوی دشمنانشان از داخل و خارج، به هدف تباه‌سازی، و دور کردنشان از قرآن، در تاراج اموال و سرمایه‌هاشان هستند.
هم‌چنین در مقابل، شاهد بیداری اسلامی رو به رشد و فزاینده، و فعالیت‌های مبارک اسلامی، و حرکات گوناگون اسلامی انتشار یافته در گوشه گوشه جهان‌اند، علما و دعوتگران و مجاهدین در برابر دشمنان می‌ایستند. بی‌شک بازگشت به حقایق قرآن سیر صعودی و فزاینده و تصاعدی داشته و واجب است که قرآن مبنای بازگشت، و نقطه آغاز احیا و حرکت، و مبدأ اصلاح و تغییر و ساختن باشد.
دعوتگران و مصلحان و مربیان از آن آغاز می‌کنند، به سمت آن و با آن حرکت می‌کنند و آن نقطه پایان است، با آن به دعوت مردم پردازند، جهاد می‌کنند و در سایه‌ی آن به سر می‌برند، و به این وسیله سعادتمند و پیروز و رستگار می‌گردند.
کتاب «هذاالقرآن» مسلمانان را با این قرآن آشنا، قلب‌هایشان را بدان متصل، پیوندشان را با آن مستحکم، حرکتشان را با آن هدایت و جهادشان را از آن آغاز می‌کنند.

در این کتاب موضوعات زیر ارائه می‏شود:
1- معنای نام‌های چهارگانه قرآن
2- معانی مهم‌ترین صفات قرآن
3- چگونه به قرآن بنگریم
4- حفاظت خداوند از قرآن
5- نکته‌هایی از آیات ابتدایی و انتهایی که از قرآن نازل شده است
6- قرآن، سخنی سنگین و دشوار است
7- وظیفه و مأموریت قرآن در زندگی این امت
8- نعمت زیستن در سایه‌ی قرآن
9- فضائل قرآن
10- برخی از صفات حامل قرآن
11- قرآن و عقل
12- قرآن نگاهبان و مسلط بر دیگر کتب آسمانی است
13- قرآن و سلطان (= حاکم، قدرت)
14- قرآن به هنگام بروز فتنه‌ها حافظ و مدافع است

این است قرآن
واحد نگهداری انبار product_259
20,000 تومان
16,000 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید