تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتدرباره نشر احسان

نشراحسان با بیش از سی سال سابقه (از سال 1366) در حوزه‌ی چاپ و نشر آثار فرهنگی به زبان‌های فارسی، عربی و کردی، با مخاطب قرار دادن کلیه‌ی علاقه مندان مشغول به فعالیت است.

نشراحسان متعهد است با تکیه بر اهداف اصلی خود (برنامه ریزی، هدایت، نظارت و همکاری) و با توجه به موقعیت خاص اجتماعی به عنوان یکی از برجسته‌ترین مراکز فرهنگی- انتشاراتی در کشور، در حفظ و گسترش دین مبین اسلام و آیین راستین پیامبراسلام (صلی الله علیه و سلم) فعالیت نماید و با تهیه، تولید و انتشار آثار مربوطه با بهترین کیفیت و کمیت بسترسازی مناسب جهت رشد و تعالی جوانان با نگرش به ارزش‌های والای دینی و انسانی و مطابق با جهان امروز را فراهم نماید.

 

فعالیت نشراحسان بیشتر در حوزه علوم قرآنی، تفسیر و تبیین مفاهیم قرآن، علوم حدیث، ترجمه و تحقیق در احادیث پیامبر گرامی اسلام، فقه و اصول فقه و بیان مسائل فقهی به زبان ساده، اخلاق و مبانی تربیت اجتماعی و خانوادگی، تاریخ و بیان درس‌های آموزنده از سیره‌ی رسول اکرم و شرح حال بزرگان به ثمر نشسته است. ارائه آثار با رویکرد میانه‏ گرایی و تبیین اسلام صحیح برای مخاطبین، انتشار آثار و مراجع اسلامی به زبان فارسی و یا عربی و در برخی موارد به زبان‏های محلی (مانند کردی – بلوچی و ...)، جهت تسهیل و در دسترس بودن برای علما و صاحب‌نظران و عموم علاق‏مندان، انتشار آثار دینی- عقیدتی به اقتضای شرایط و زمان‌ها، انجام پژوهش‌های ساختاری و جامعه شناسی ایران، ایجاد شوق و انگیزه‌ی مطالعه - خصوصا مطالعات دینی- در میان اصحاب دین و دوستداران علم و عموم مردم با استفاده از تشویق مبلغان، مدرسین و اساتید، اهمیت به بخش کودکان و نوجوانان، ارتقای سطح کمی و کیفی کتاب‌ها، از جمله اهداف نشراحسان است. تولید بیش از یکهزارودویست عنوان، که اغلب نیز از استقبال خوبی برخوردار بوده‏اند، مایه‌ی فخر و مباهات نشراحسان است و این را از توفیقات الهی می‌داند.

نشراحسان هم با پشتوانه هیئت علمی خود، اقدام به تولید و تالیف آثار می‌نماید و هم از آثار کلیه‌ی نویسندگان و مترجمان برای چاپ و انتشار، استقبال می‌کند. نشراحسان همچنین آماده است تا با تشویق اصحاب فکر و اندیشه و صاحبان قلم و دارندگان ذوق و هنر از هر قشر، گروه و تفکر خاصی که تعهدات دینی را حفظ کرده و چارچوب‌های ارزشی را محترم می‌شمارند، اقدام به نگارش و تدوین آثار مناسب برای جامعه‌ی امروز نماید. شیوه‌های مختلف تولید و نشر در سال‌های اخیر در برنامه‌ی نشراحسان قرار داده شده است و إن‌شاءالله به زودی شاهد نتایج این تلاش‌ها خواهیم بود.

نام کتاب خدا، جهان، انسان (گزیده آیات موضوعی)
نویسنده فریدون سپری
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 376
سال انتشار 1382
قطع وزیری

 

آدمی در برابر کارهایش مسئولیت تمام دارد و ما را دو دایره است؛ دایره‌ی ربوبیت و دایره‌ی عبودیت.
در دایره ربوبیت، پروردگار جهان را با اراده و مشیت خود اداره می‌کند. قوانین و نظامات را می‌آفریند و بشر را از سختی‌ها و بندها نجات می‌دهد. ما چون در نظام تکوینی عالم محدود هستیم از دایره تصرفات و مشیت الهی خبر نداریم، اما خداوند جهان را رها نکرده است و احکام، فرامین، اراده و مشیتش هر آن و هر لحظه در سراسر قلمرو جهان مادی و ماوراء آن ساری و جاری است.
در دایره عبودیت، آدمی آزاد آفریده شده و در برابر اعمال و رفتارش مسئول و پاسخگوست. دایره عبودیت یعنی دایره اتصال وجود آدمی به منبع فیاض الهی. در عبادات قلبت راه این وصل شدن و اتصال معنوی را می‌یابد، یعنی پاره کردن زنجیرهای هوی و هوس و دور شدن از گناهان و نافرمانی‌ها، آدمی را در حوزه عبودیت قرار می‌دهد.
در عبودیت آدمی به سه جهت توجه می‌کند. شناخت خود، شناخت جهان و شناخت یکتایی خداوند. در این حرکت، اعضا و جوارح قصه‏پرور از وجود می‌شوند و رازها را برملا می‌کنند. دل هم به سوی کمال رهسپار می‌شود؛ کامل شدن در اجرای فرمان معبود و قرار گرفتن در دایره‌ی ربوبیت
قرآن به ما می‌آموزد که بشر حاکم بر سرنوشت خویش و جامعه است و بهره‌ی تلاش و کوشش، متعلق به خود اوست و خداوند هیچ قومی را خوشبخت یا بدبخت نمی‌کند و تنها خودشان سرنوشتشان را رقم می‌زنند. حاکمیت انسان بر مقدرات خود به معنی سلب حاکمیت الهی نیست. « قرآن » ما را از کاهلی، سستی، جهود، خمود و بیکارگی باز می‌دارد و حیات‏مان را نقطه‌های پیوسته به خطوط ترسیمی الهی محسوب و ما را از جهل و نادانی منع می‌کند.
« قرآن » پرهیزگاری را مایه رستگاری و و سیله رسیدن به نعمت‌های جهان دیگر می‌داند.
پرهیزگاران جز خشنودی پروردگار چیزی نمی‌جویند و راهی غیر از راه علم و معرفت و حکمت نمی‌پویند.
علم در قرآن، وسیله‌ای است که آدمیان را به کشف مبانی، اصول و قوانین خلقت آشنا می‌کند و انسان‌ها را به شناخت خود، جهان و پروردگار وادار می‌نماید.
دنیای قرآن، اژمایشگاه عظیم آفرینش الهی است که دانشمندان در آن به تعلیم و تعلّم و اختراع و اکتشاف می‌پردازند و وجودشان را به نظم عمومی کمئنات می‌پیوندند.
خداوند خیر محض است و همه ارزشها و خوبیها از اوست. ( از متن کتاب با اندکی دخل و تصرف )
نویسنده کتاب فریدون سپری متولد 1317 در ایران است.

خدا، جهان، انسان
واحد نگهداری انبار 000-368
25,000 تومان
20,000 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید