تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتدرباره نشر احسان

نشراحسان با بیش از سی سال سابقه (از سال 1366) در حوزه‌ی چاپ و نشر آثار فرهنگی به زبان‌های فارسی، عربی و کردی، با مخاطب قرار دادن کلیه‌ی علاقه مندان مشغول به فعالیت است.

نشراحسان متعهد است با تکیه بر اهداف اصلی خود (برنامه ریزی، هدایت، نظارت و همکاری) و با توجه به موقعیت خاص اجتماعی به عنوان یکی از برجسته‌ترین مراکز فرهنگی- انتشاراتی در کشور، در حفظ و گسترش دین مبین اسلام و آیین راستین پیامبراسلام (صلی الله علیه و سلم) فعالیت نماید و با تهیه، تولید و انتشار آثار مربوطه با بهترین کیفیت و کمیت بسترسازی مناسب جهت رشد و تعالی جوانان با نگرش به ارزش‌های والای دینی و انسانی و مطابق با جهان امروز را فراهم نماید.

 

فعالیت نشراحسان بیشتر در حوزه علوم قرآنی، تفسیر و تبیین مفاهیم قرآن، علوم حدیث، ترجمه و تحقیق در احادیث پیامبر گرامی اسلام، فقه و اصول فقه و بیان مسائل فقهی به زبان ساده، اخلاق و مبانی تربیت اجتماعی و خانوادگی، تاریخ و بیان درس‌های آموزنده از سیره‌ی رسول اکرم و شرح حال بزرگان به ثمر نشسته است. ارائه آثار با رویکرد میانه‏ گرایی و تبیین اسلام صحیح برای مخاطبین، انتشار آثار و مراجع اسلامی به زبان فارسی و یا عربی و در برخی موارد به زبان‏های محلی (مانند کردی – بلوچی و ...)، جهت تسهیل و در دسترس بودن برای علما و صاحب‌نظران و عموم علاق‏مندان، انتشار آثار دینی- عقیدتی به اقتضای شرایط و زمان‌ها، انجام پژوهش‌های ساختاری و جامعه شناسی ایران، ایجاد شوق و انگیزه‌ی مطالعه - خصوصا مطالعات دینی- در میان اصحاب دین و دوستداران علم و عموم مردم با استفاده از تشویق مبلغان، مدرسین و اساتید، اهمیت به بخش کودکان و نوجوانان، ارتقای سطح کمی و کیفی کتاب‌ها، از جمله اهداف نشراحسان است. تولید بیش از یکهزارودویست عنوان، که اغلب نیز از استقبال خوبی برخوردار بوده‏اند، مایه‌ی فخر و مباهات نشراحسان است و این را از توفیقات الهی می‌داند.

نشراحسان هم با پشتوانه هیئت علمی خود، اقدام به تولید و تالیف آثار می‌نماید و هم از آثار کلیه‌ی نویسندگان و مترجمان برای چاپ و انتشار، استقبال می‌کند. نشراحسان همچنین آماده است تا با تشویق اصحاب فکر و اندیشه و صاحبان قلم و دارندگان ذوق و هنر از هر قشر، گروه و تفکر خاصی که تعهدات دینی را حفظ کرده و چارچوب‌های ارزشی را محترم می‌شمارند، اقدام به نگارش و تدوین آثار مناسب برای جامعه‌ی امروز نماید. شیوه‌های مختلف تولید و نشر در سال‌های اخیر در برنامه‌ی نشراحسان قرار داده شده است و إن‌شاءالله به زودی شاهد نتایج این تلاش‌ها خواهیم بود.

نام کتاب
کلیدهایی برای تعامل با قرآن
نویسنده دکتر صلاح عبدالفتاح الخالدی
مترجم مجتبی دوروزی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 190
سال انتشار 1390
قطع  رقعی

هر کس قرآن را بر زبان راند سخنی راست گفته است و هر کس به آن عمل نماید پاداش می‌گیرد و کسی که به آن حکم نماید عدالت ورزیده است و کسی که به آن فراخواند به راه راست هدایت کرده است. (بخشی از سخنان حضرت امیرالمؤمنین علی رضی الله عنه در مورد قرآن کریم)
ممکن نیست که دروازه‌های تفسیر بسته شود! یاری تفسیر پایان‌ناپذیر است، و مردمان هر عصر و دوره‌ای نیازمند تفاسیری جدید از قرآن‌اند که مشکلات روزگارشان را برطرف کرده، و برای مسائل جوامع‌شان راه‌حل ارائه دهد، به شبهات جدیدی که دشمنان‌شان مطرح می‌کنند پاسخ دهد، رابطه‌ی مسلمانان را با قرآن‌شان استوار و تثبیت نماید و تعامل‌شان با قرآن و زندگی‌شان را با آن نیکو گرداند.
در این دوره نیز ما بسیار نیازمند قرآن هستیم، باید آن را تلاوت کنیم و در آن بیندیشیم، آن را درک کنیم و تفسیرش نمائیم، با آن زندگی کنیم و با آن تعامل داشته باشیم و هر چه بیشتر از گنجینه‌های ذخیره‌شده‌اش استخراج نمائیم؛ با آن حرکت کنیم و با آن به جهاد با دشمنان بپردازیم، براساس راه و روش آن خود و جوامع‌مان را اصلاح نمائیم و شیوه‌های زندگی‌مان را براساس پایه‌ها و قواعد و آموزه‌های آن بر پا داریم.
ما در این عصر با تراژدی و درد و رنج‌های آن زندگی می‌کنیم و با شعله و آتش آن برخورد نموده‌ایم، بی شک خداوند با مواجه کردن ما با دشمنانش، ما را در بوته‌ی ابتلا قرار داده و با واداشتن‌مان به رویارویی با آن‏ها در میدان جنگ ما را می‌آزماید، و ما را در مرزی مهم از مرزهای رویاروی‏شان قرار داده است، بدین ترتیب خداوند بر ما منت نهاده و ما را از زمره‌ی سپاهیان و لشکریانش قرار داده، از زمره‌ی اهل قرآن و حاملان آن و کسانی که آن را مورد مطالعه دقیق قرار می‌دهند. خداوند به فضل خویش بر ما منت نهاد تا با مطالعه و عنایت به قرآن بپردازیم. و به اندیشیدن و درک و تفسیر آن روی آوریم. می‌کوشیم تا از گنجینه‌های اندوخته‌اش پیمانه‌ها برگیریم و از چشمه گوارایش سیراب شویم و إن‌شاء‌اللّه کلیدهایی مفید و سودمند به کار گیریم تا بر شیوه‌ای نیکو با او تعامل نموده و او را بیاموزیم و با او زندگی کنیم.
حاصل کار، این زنجیره «از گنجینه‌های اندوخته‌ی قرآن» است و تلاش شده که مطالبی تازه ارائه گردد و آنچه عرضه می‌شود ارتباطی مستقیم با ایمان و عمل و تربیت و جهت‏گیری،  واقعیت و حرکت، جهاد و دعوت و متدولوژی و دانش و عینیت داشته باشد. دکتر صلاح عبدالفتاح الخالدی نویسنده کتاب «کلیدهایی برای تعامل با قرآن» است.

کلیدهایی برای تعامل با قرآن
واحد نگهداری انبار 001-115
17,000 تومان
13,600 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید