تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آداب تجارت و کسب حلال

آداب تجارت و کسب حلال

JB_BOOKSTORE_SUBSCRIPTION_FREE
ISBN : 964-5956-88-9
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان

اصفهانی از معاذ بن جبل  روایت کرده که پیامبر گرامی اسلام(ص) فرموده است:

«پاکیزه‌ترین کسب و درآمد، کسب تاجرانی است که در سخن خویش دروغ نمی‌گویند و در وعده خلاف نمی‌ورزند، وقتی امین قرار گیرند خیانت نمی‌کنند و هرگاه متاع و کالایی خرید کنند بر آن عیب نمی‌گیرند و آن را مذمت نمی‌کنند و اگر کالایی را بفروشند به دروغ آن را توصیف نمی‌کنند؛ وقتی بدهکارند بدون تأخیر بدهی خود را می‌پردازند و زمانی که طلبکارند بر تحصیل آن سخت‏گیری نمی‌کنند.

کتاب آداب تجارت و کسب حلال، ترجمه‌ی جزوه‌ی کوچکی به نام «آداب التاجر و شروط التجارة» نوشته‌ی «ابو حذیفه ابراهیم بن محمد» است که کوتاه و بلاختصار نوشته شده است، اما شامل تمامی آداب و شرایط لازم، در داد و ستدها و معاملات اسلامی است. از این رو کتاب بسیار مفید و جامعی است و برای هر مسلمانی که امروز به نوعی به امر تجارت و داد و ستدهای مادی و معنوی اشتغال دارد خواندن آن ضروری و لازم می‌نماید. از آن‏جایی که کتاب بسیار کوتاه و در مواردی ناکافی به نظر رسیده است مترجم بر آن شده برای استفاده بیشتر خوانندگان، توضیحاتی بر مطالب آن بیافزاید.

منظور از تاجر در این کتاب همه‌ی کسانی می‌باشند که به نوعی در داد و ستدهای مالی مشغولند و فرق نمی‌کند که یک فروشنده محلی و خواربار فروش باشد و یا یک سهام‌دار و تاجر بین المللی، حتی دارندگان مشاغل اجتماعی و فرهنگی و دینی را که به نوعی در داد و ستدهای معنوی دخالت دارند را نیز شامل می‌گردد.

نشر احسان این کتاب را در قطع رقعی منتشر کرده است.

نویسنده

ابوحذیفه ابراهیم‌بن‌محمد

مترجم

عبدالرسول گلرانی

سال انتشار

1379

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0