تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آفرینش های بیانی قرآن کریم

آفرینش های بیانی قرآن کریم

22,000 تومان
ISBN : 978-600-349-212-7
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

قرآن کریم کتابی است که هم از جنبه واژه‌گزینی و هم به لحاظ ساختار زبان و هم از منظر بافت و سیاق در اوج یک اثر ادبی قرار دارد.

کتاب «آفرینش های بیانی قرآن کریم» تلاش دارد، جایگاه فنون و زیبایی‌های قرآن کریم را به خواننده نشان دهد و او را به سمت بخشی از رازهای نهفته در آن رهنمون سازد. این نوشته به ریزه‌کاری‌های ساختاری زبان، آفرینش‌های بلاغی و تصویرپردازی‌هایی است نایافته با محوریت دانش‌های زبان قرآن کریم پرداخته است. فهم بافت و سیاق قرآن کریم، راه دست‌یابی به مرواریدهای غلطان نهفته را در آن کتاب استوار برای خواننده هموار می‌سازد.

کتاب قرآن از همان لحظه نزول، مورد توجه دانشمندان بوده، و هر کس به فراخور حال خود به کشف رازهای بی‌کران آن پرداخته است. در این میان شاید لغویان و زبان دانان، گوی سبقت را از دیگران ربوده باشند؛ زیرا یکی از مهم‌ترین جنبه‌های اعجازآمیز بودن این کتاب، زبان بیان آن است.

قرآن بستر مناسبی ایجاد کرد که زبان‌دانان در زمینه‌های مختلف علوم زبانی هم چون صرف، نحو، معانی، بیان، واژه‌شناسی، آواشناسی و به طور کلی مجموعه علوم زبانی، به کنکاش بپردازند و مرواریدهای غلتان بسپاری را از این دریای بی‌کران به کف آورند. شاید نتوان مفسری یافت که بدون توجه به دانش‌هایی که از آن‌ها یاد شد، به تفسیر کلام الهی پرداخته باشد.

کتاب پیش‌رو به ریزه‌کاری‌های ساختار لغوی و آفرینش‌های بلاغی و تصویرپردازی‌های بکر و دست نایافته قرآن کریم پرداخته است و با بررسی آثار قرآنی و بلاغی و پیشینیان به خصوص آثاری که به بلاغت بیان قرآن پرداخته‌اند، نمونه‌های فراوانی را ارائه و تحلیل کرده است.

یکی از ویژگی‌های این کتاب آن است که تنها به تبیین موضوع نمی‌پردازد بلکه با ارائه‌ی نمونه‌های فراوانی که گاهی زیاده‌گویی به نظر می‌رسد موضوع را برای خواننده، حتی غیر متخصص روشن می‌سازد.

نشر احسان این کتاب را در سال 1395 و با تعداد 400 صفحه در در قطع رقعی به چاپ رسانده است.

نویسنده

دکتر فاضل سامرائی

مترجم

ابراهیم زارعی فر

زبان

فارسی

سال انتشار

1395

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط