تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ئاوینه‌ی ژیان (وه‌ر گیرانی بوستان)

ئاوینه‌ی ژیان (وه‌ر گیرانی بوستان)

35,000 تومان
ISBN : 978-600-349-409-1
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب «ئاوێنەی ژیان» بوستان سعدی است که  توسط حسین محمدامینی (شیخانی) شنویی به گویش کُردی سورانی برگردانده شده است. از ویژگی‏‌های خاص این کتاب این است که شعر فارسی (از بوستان) را در یک صفحه و برگردان آن به نظم کُردی را در صفحه مقابل و به همان تعداد ابیات سروده‌اند. هم‏چنین هر مصرع و بیتی هم‌وزن معادل فارسی خودش در صفحه مقابل است.

ماموستا حسین محمد امینی (حسین شیخانی) از سلاله عالمان و از خانواده‏‌ای است که به عالم‌پروری شهره‌اند. پدر بزرگوار ایشان، مرحوم مُلاعلی، صاحب کتاب تصریف مُلاعلی است که هر طالب علمی با نام و آثار این بزرگ‏مرد علم آشناست و از دریای آثار وزین ایشان مستفیض گشته است.

بوستان سعدی یا سعدی‌نامه نخستین اثر شیخ مصلح‏‌الدین سعدی شیرازی است که آن را در سفر سروده و هنگام بازگشت به شیراز آن را به دوستانش عرضه کرده است. این اثر در قالب مثنوی و از نظر  وزن، شعری حماسی است.  بوستان ده باب دارد که هر باب به موضوعی اختصاص دارد.

بوستان سعدی تاکنون به بسیاری از زبان‌های زنده دنیا از جمله انگلیسی و آلمانی و اسپانیایی و... ترجمه شده است. در داخل کشور نیز به گویش‌های مختلف زبان کردی (سورانی و هورامی) ترجمه شده است. ترجمه‌ها اعم از منظوم و منثور است.

نشر احسان این کتاب را در قطع وزیری و در سال 1397 چاپ و منتشر کرده است.

نویسنده

سعدی شیرازی

مترجم

حسین شیخانی

زبان

کردی

سال انتشار

1397

قطع

وزیری
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0