تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ابهام و اتهام‌زدایی از اندیشه اسلامی معاصر

ابهام و اتهام‌زدایی از اندیشه اسلامی معاصر

23,000 تومان
ISBN : 978-600-349-186-1
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
ابهام و اتهام‌زدایی از اندیشه اسلامی معاصر
نویسنده سالم بهنساوی
مترجم عبدالعزیز سلیمی
ناشر نشر احسان
زبان  فارسی
تعداد صفحات 344
سال انتشار 1395
قطع  

اندیشه اسلامی معاصر مورد هجمه بسیاری از دشمنان و حتی برخی از دوستان قرار گرفته است. و به شیوه‌­های گوناگون به آن تاخته­‌اند. زیرا درک صحیحی از آن نداشته و ندارند.

به طور یقین بیان مبسوط و شرح مفصل دیدگاه‌­های این تفکر -که در دایره بیداری اسلامی معاصر می­گنجد- در کتابچه­‌ای به این حجم، مقدور نیست. اما می­‌توان انتظار داشت که از شبهات و ابهامات و اتهاماتی که بر آن وارد شده دفاع کرد و به بیان ادله لازم پرداخت. در کتاب «ابهام و اتهام‌زدایی از اندیشه اسلامی معاصر» سعی شده است تا از تندروی­‌ها و منسوب کردن عالمان و بزرگان به القاب مختلف جلوگیری به عمل آید. این کتاب سعی کرده  بر کوی وحدت بنوازد و تلاش کند که با همسو کردن دسته­‌ها و گروه­‌های اسلامی مختلف، صفوف مسلمین را وحدت بخشد و از آسیب بزرگ‏تر جلوگیری به عمل آورد.

بر هیچ خردمندی پنهان نیست که توطئه­‌ی پیشگیرانه سرکوب و خنثی­‌سازی جنبش بیداری اسلامی در پاره­‌ای از جوامع، موارد زیر را در برمی­‌گیرد:

1- تغییر در نظام آموزشی به ویژه در حوزه تربیت دینی و تاریخ اسلامی به منظور هماهنگی با شرایط و اوضاع موجود.

2- طعنه زدن به نظام سیاسی اسلام در برابر دانستن ارزش‌­های آن با ستم­‌های حاکمیت دین در اروپا.

3- جلوگیری از سپرده ­شدن مناصب حساس و تأثیرگذار بر جامعه به رهبران و پیشگامان جنبش بیداری اسلامی.

4- تلاش در جهت تفرقه‌افکنی میان پیشگامان و رهبران دینی و گسترش فعالیت در راستای از بین بردن اعتماد متقابل میان آنان و در هم شکستن وحدتشان با بهره‌گیری از هرگونه وسایل ممکن.

5- دور نگاه داشتن آنان از هرگونه سازمان حکومتی، مردمی، رسانه ­ای، اجتماعی، دانشجویی و یا کارگری در جهت جلوگیری از تأثیرگذاری­شان بر دیگران.

6- مشارکت­ دادن دیگران در رویارویی با اسلام­‌گرایان و ممانعت از تلاش و فعالیت مذهبیون در برابر سکولارها.

7- ایجاد تردید در خصوص جهاد اسلامی فلسطین و دیگر میادین جهادی و دامن زدن به شایعه­‌ی وابستگی آنان به حکام و استعمارگران.

8- تلقین و ثبت این مسئله برای نظامیان و دست‌اندرکاران رسانه متولی اجرای سیاست­‌ها که سرنوشت آنان در ارتباط ناگسستنی با سرنوشت حکومت است و مصون­ ماندن از هرگونه انتقام و یا محاکمه، وابسته به حاکمیت نظام است. «از مقدمه کتاب»

برای تهیه این کتاب از کتابفروشی آنلاین نشر احسان، روی دکمه «افزودن به سبد خرید» کلیک کنید.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0