تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

احکام نذر در فقه اسلامی

احکام نذر در فقه اسلامی

12,000 تومان
ISBN : 978-964-356-843-6
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
احکام نذر در فقه اسلامی
نویسنده سیدزکریا حسینی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 160
سال انتشار 1391
قطع رقعی

این کتاب شامل یک پیش‏گفتار و سه فصل است که در فصل اول: به کلیات نذر و در فصل دوم: ارکان و شرایط نذر و در فصل سوم: آثار مترتب بر نذر و در آخر منابع و مآخذ ذکر شده است و با بررسی تقریباً تمامی آیات و روایت در مورد نذر سعی در پاسخ به سؤالاتی پیرامون نذر دارد. نظیر این که: آیا واقعاً نذر کردن می‌تواند گره از مشکلات بسته بردارد؟ آیا جایز است و در صورت ملزم شدن آیا در قبال خداوند گناهی انجام شده و آیا کفاره و یا قضایی دارد؟

در برخی جوامع خواسته‌های خود را در نقش «بنده» از «خالق» خود با تضرع و دعا تمنا می‌کنند. اما در جوامع دیگر انسان‌ها به جای دعا به صبر به درگاه خداوند سعی می‌کنند با او معامله کنند و در قبال حل مشکلاتشان از اموالشان در راه او صرف کنند غافل از این که آنچه هست و نیست از آنِ خداوند متعال است. در این کتاب سعی شده است به بررسی جوانب «نذر» پرداخته شود. آیا نذر کردن گره از مشکلات باز می‌کند؟ آیا انسان مسلمان می‌تواند خود را ملزم به پرداخت مال در راه خداوند نماید.

در صورت عدم التزام، آیا مرتکب گناه شده است؟ فقها در این باب دیدگاه‌های گوناگونی دارند. در کتاب «احکام نذر در فقه اسلامی» چکیده‌ی نظرات علما و آیات قرآن کریم و سنت صحیح نبوی مورد کنکاش و بررسی قرار گرفته است تا آن چه در این باب لازم است عرضه شود.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0