تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

احیای اندیشه دینی

احیای اندیشه دینی

14,000 تومان
11,200 تومان
20 % تخفیف
ISBN : 978-964-356-764-4
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
احیای اندیشه دینی
نویسنده زینب الغزالی الجبیلی
مترجم رقیه نعمتی؛ عبدالله پاسالاری
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 144
سال انتشار 1390
قطع  رقعی

دین مبین اسلام رسالتی شمولی است که با پدیدار گشتنش دل‏ها و جان‏های خداجوی، خالصانه آن را پذیرفتند و فرامین آن را به کار بستند و به سعادتمندی و رستگاری دست یافتند. اما در طول تاریخ گاهی جاهلیت به طوری آشکار پرده‌های بطلان خود را بر حقایق می‌کشد و مردم را در تعفن جاهلیت و سنگدلی و تاریکی و منجلاب گناه می‌افکند. اگر مسلمانان صادقانه به سوی اسلام باز گردند و به کتاب و سنت عمل کنند و رنگ یکتاپرستی راستین به خود گیرند و از گناه و بیداد دوری جویند، اسلام دوباره عزت و شکوه گذشته‌اش را باز خواهد یافت و مسلمانان بار دیگر رهبریت و سیادت بر جامعه را به دست خواهند گرفت.
خداوندی که محمدﷺ را به عنوان رسول و فرستاده خویش مبعوث نمود، چنین مقرر فرمود که معجزه این رسالت معجزه‏ای باشد که بتواند انسان را به رشد و کمال برساند. بشریت به رشد رسید و مؤذن حق، ندا داد که به واسطه‌ی این رسالت و این رسول پایه‌های حق بنا خواهد شد، و به وسیله این دو، امتی مؤمن به وجود خواهد آمد، که رهبرش رسول مکرم و معجزه‌اش چیزی غیر از معجزه‌ی پیامبران گذشته است.
خداوند متعال معجزات انبیای گذشته را موافق و مناسب با شرایط رسالت موقت ایشان قرار داد. معجزه آن‌ها مادی و حسی و از جنسی بود که در میان اقوام پیامبران گذشته مرسوم بوده و تاریخ مصرف داشت؛ قراردادی بود! اما خدای متعال براساس علم غیبش  رسالت محمدﷺ را جهانی و شاهدی بر مردم در تمام زمان‌ها تا قیام قیامت قرار داد. در حقیقت آن معجزه علم و شناخت همه بود. علم به خدا و خلقت. ( از متن کتاب)
مؤلف کتاب «احیای اندیشه دینی»، زینب الغزالی الجبیلی متولد 1917 میلادی است.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0