تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبت



نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ارکان ایمان

ارکان ایمان

6,000 تومان
ISBN : 964-5956-70-6
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب ارکان ایمان
نویسنده رحیم‌بخش قحشمی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 96
سال انتشار 1384
قطع رقعی

 

نظام اعتقادات دین اسلام از منظر کتاب و سنت و در بستر‌ی شفاف و روشن بیان شده است. بدین سبب هر انسانی با پذیرش آن، با گزاره‌هایی ناب و عاری از هرگونه ابهام و پیچیدگی مواجه خواهد شد و به دور از بحث و جدل‌های کلامی و فلسفی، از منابع آسمانی آن گزاره‌ها را دریافت خواهد کرد. در این جا سخن از خداوند است و اوصاف او، که وی خود بیان کرده است و از پیامبران و فرشتگان و کتاب‌های آسمانی و بهشت و دوزخ و جهان غیب سخن می‌رود، که اصولاً خرد انسانی با پای چوبین خود نمی‌تواند در آن جولان داشته باشد و بایستی با چنگ آویختن به دستاویز قرآنی از ادعاهای بزرگ دست بشوید. در این کتاب،نظام اعتقادات دین اسلام از روزن کتاب و سنت، شفاف و بی پیرایه بیان شده است.
انسان مخلوقی است از مخلوقات خداوند عزّ و جلّ که صلاح زندگی او بستگی به شناخت حق و تبعیت از آن دارد و فساد زندگی‌اش، اثر حتمی جهل نسبت به حق و سرپیچی و تمرد علیه آن در صورت شناخت آن است. وقتی که خداوند سبحان حق بوده و از او سرچشمه می‌گیرد، امر و تدبیر او حق است؛ پس سبب و علت فساد زندگی بشر کفر بر خالق و کافر شدن به امرو تدبیر او و آن چه که از حق نازل شده است، می‌باشد.
عالی‌ترین چیزهایی که آدمی باید بیاموزد و به دیگران یاد دهد، مقوله‌ی ایمان و ارکان و مقتضیات آن هستند و حساس‌ترین موضوعی که آدمی باید محتاطانه با آن برخورد کند، شناخت نمودارها، خاستگاه‌ها و مقتضیات کفر هستند. پس انسان باید راه سعادت خویش را بشناسد و از آن دوری کند.
نویسنده کتاب محمد نعیم یاسین امیدوار است تا بر اساس علمی که خداوند به وی ارزانی داشته و مطابق حقیقتی که برایش نمایان ساخته است مقوله‌ی ایمان و ارکان آن و نمودارهای کفر و اسباب و راه‏های نفوذش را در این کتاب روشن سازد. مقولات این کتاب به دو بخش تنظیم می‌شود بخش اول ارکان ایمان و حقیقت آن، بخش دوم اسباب کفر و راه‏های نفوذ آن.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0