تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امام شافعی و شاگردان مکتب بغداد و مصر (مذهب قدیم و جدید)

امام شافعی و شاگردان مکتب بغداد و مصر (مذهب قدیم و جدید)

10,000 تومان
ISBN : 978-964-356-697-5
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب امام شافعی و شاگردان مکتب بغداد و مصر (مذهب قدیم و جدید)، یک مقدمه و دو فصل دارد که هر فصل خود شامل چند بخش است که در فصل اول و بخش نخست به زندگی‌نامه امام شافعی و بخش دوم قول جدید و قدیم و در بخش سوم استادان امام شافعی و فصل دوم شاگردان مصری ایشان نوشته شده است. در بخش پایانی کتاب بخشی از خاطرات امام ربیع مرادی به رشته تحریر درآمده است.

امام شافعی یکی از شخصیت‌های جریان‌ساز و مهم تاریخ اسلام است که با نبوغ فوق‌العاده و نیروی اجتهادی و بینش جامع و آزاد اندیشانه‌ی خود، توانست برای همیشه، فرهنگ پژوهش، نقادی و نقدپذیری را به عنوان رمز پیشرفت و تکامل هر مکتب و ملتی در میان دانش‌آموختگان و شاگردان خود و در جامعه نهادینه کند و به طور عملی به آنان فهماند که بهره نگرفتن از توانمندی‌های خویش و تقلید و حاشیه‌نگاری، مانع شکوفایی اندیشه‌ها می‌شود و باید به هر وسیله‌ی ممکن، خود و جامعه را از بند آن رها ساخت و اجتهاد و تلاش و فعالیت آزاد علمی و فرهنگ نقادی را سرلوحه‌ی برنامه‌های زندگی خود قرار داد.

علی آقا صالحی، نگارنده، در این کتاب تلاش کرده است تا فرازهایی از زندگی امام شافعی و آن دسته از شاگردان وی را که در تدوین و انتشار دو مکتب بغداد و مصر نقش اساسی و تعیین‌کننده داشته‌اند، به طور مختصر به رشته‌ی تحریر در آورد. علی آقا صالحی متولد 1342 در منطقه ریجاب استان کرمانشاه ایران است.

این کتاب به همت نشر احسان در 128 صفحه به زیور طبع آراسته شده است.

نویسنده

علیآقا صالحی

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

سال انتشار

1388

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0