تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

امتی که هرگز نمی میرد

امتی که هرگز نمی میرد

15,000 تومان
ISBN : 9789643494848
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب «امتی که هرگز نمی میرد» در دو بخش، عللی که باعث تضعیف امت اسلام و در نتیجه زمینه شکست در برابر دشمنان خارجی شده است را بررسی می‏‌کند.

علت عدم موفقیت مسلمانان حاضر، از بین رفتن نشاط و پویایی و حرکت و خیزش است و این مسئله تا حدود زیادی مولود یأس و ناامیدی و شکست‌‏های مکرر بعد از دوران طلایی امت اسلام است؛ اما خداوند سرنوشت این امت را این‏گونه رقم زده که آن‏ها هرگز نمی‏‌میرند. بلکه پس از پشت سر گذاشتن مشکلات، دوباره به مجد و عظمت گذشته باز خواهند گشت. مؤلف از آغاز تا پایان کتاب سعی دارد با استناد به قرآن و حدیث، بررسی شواهد تاریخی و ارائه آمار و ارقام ثابت کند که هنوز جای امیدواری و پیشرفت و ترقی هست و به زودی جوانان مسلمان سرنوشت تازه‏‌ای برای امت رقم می‌‏زنند.

وضعیت اسف‏بار جهان اسلام نه تنها بر سیاست و اقتصاد کشورهای اسلامی تاثیر منفی گذاشته بلکه بر افکار و عقاید افراد جامعه، از خواص تا عوام، نیز بسیار تأثیرگذار بوده است. اگر چه مصلحان و دلسوزان جامعه تلاش بسیاری برای گذر از این اوضاع وخیم کرده‏‌اند اما خود آنان نیز درگیر همین اجتماع هستند و ناخودآگاه پیامدهای منفی این وضعیت گریبان آن‏‌ها را نیز گرفته است. این خلأ باعث شده کشورهای اسلامی نه تنها اشغال شوند، بلکه به آزمایشگاهی برای آزمایش تسلیحات مدرن شرق و غرب تبدیل شوند و به بهانه‏‌های مختلف مورد حمله موشک‏‌ها و بمب‏‌های ویرانگر قرار گیرند.

این کتاب ترجمه فارسی کتاب «أمة لن تموت» تألیف مورخ، متفکر و مبلغ مشهور مصری دکتر راغب سرجانی مدیر بزرگ‏ترین سایت اسلامی است که مسلمانان و به خصوص جوانان مسلمان را دعوت می‌‏کند که ناامیدی، افسردگی و پژمردگی را از قلب خود دور کنند و با توکل به خدا و وعده پیروزی اسلام برای احیای دین تلاش نمایند.

نویسنده

دکتر راغب سرجانی

مترجم

حسین احمد خانشینی

سال انتشار

1397

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0