تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

انسان در جستجوی خوشبختی

انسان در جستجوی خوشبختی

28,000 تومان
ISBN : 978-964-356-574-9
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب «انسان در جستجوی خوشبختی: مقایسه‌ی دیدگاه قرآنی و بشری»، در پس معرفی یکی از سخنان مهم حاکم بر زندگی بشر است. خداوند سنت­‌های بسیاری جهت زندگی ما حاکم ساخته و بشر و موجودات جهان را در چهارچوب این سنت­‌ها اداره می­‌کند. این کتاب یکی از سنت­‌های الهی، سنت ابتلاء و امتحان را که با سرنوشت انسان و فرجام او پیوندی تنگاتنگ دارد، در آیات قرآن کریم و دیدگاه‌های دانشمندان و داده­‌های علمی مورد کاوش و بررسی قرار داده است.   

نویسنده، مطالب کتاب را به صورت کلی در سه فصل گنجانده است. فصل اول را به بررسی چکیده­‌ی نظرات مکاتب بشری درباره­‌ی معانی زندگی انسان اختصاص داده که در 6 بخش بدان پرداخته شده است. ضمناً به خاطر پرهیز از طولانی شدن مباحث کتاب، از بیان نظریات کل مکاتب به شیوه­‌ی جداگانه خودداری شده و اصل مبحث را بر مشترکات مکاتب بشری متمرکز و درباره­‌ی معانی زندگی به آن‌ها اکتفا شده است.

در فصل دوم نظر قرآن را درباره­‌ی موضوعات فصل اول عرضه نموده و کوشش شده است محاسن این بینش را به شیوه­‌ی مستدل بیان نموده تا بشریت در سایه­‌ی رحمت آن به خوشبختی در دو جهان برسد.

در فصل سوم کوشش شده است شیوه­‌ی طرح ابتلاء در  قرآن را به صورتی گسترده نمایان سازد و در آخر کتاب به آثار و نتایج فهم سنت ابتلاء بر زندگی بشر در زمینه­‌های مادی و معنوی در دنیا و آخرت اشاره نموده است.

این کتاب جالب، در 292 صفحه و در سال 1396 در قطع وزیری توسط نشر احسان (کتابفروشی اسلامی) به چاپ رسیده است.

نویسنده

محمد حامدی

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

سال انتشار

1396

قطع

وزیری
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0