تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایجاد ارتباط میان قلب و قرآن

ایجاد ارتباط میان قلب و قرآن

JB_BOOKSTORE_SUBSCRIPTION_FREE
ISBN : 978-964-5956-70-5
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان

نقل است که ابوبکر وراق فرزند خویش را به مکتب‌خانه فرستاد. روزی او را دید لرزان و رویش زرد شده است، گفت: تو را چه شده است؟ گفت: استاد آیه‌ای از قرآن به من آموخته است که خداوند متعال می‌فرماید: «پس اگر کفر ورزید، از روزی که کودکان را پیر خواهد کرد چگونه ایمن خواهید شد؟» [مزمل:17]   از بیم این آیه چنین شدم. سپس کودک بیمار شد و در پی آن وفات کرد، پدرش خاک بر سر می‌کرد و می‌گریست و می‌گفت: ای ابوبکر فرزند تو چنین شد که به یک آیه که شنید، جان بداد، و تو چندین سال قرآن خواندی و ختم کردی و در تو اثر نمی‌کند.

بی‏‌شک قرآن با تمام اعتباری که دارد باید هم‌چون برنامه‌ای برای بیداری همه‌ی امت باشد، قرآن هم‌چون خورشید بر همگان می‌تابد، اما باید این نکته را در نظر داشت که خورشید فقط بر کسی تأثیر می‌گذارد که خود را در برابر آن قرار دهد؛ قرآن نیز چنین است فقط بر کسی تأثیر می‌گذارد که خود را به خوبی در معرض آن قرار دهد، (خورشید) قرآن بر خورشید آسمان برتری دارد، زیرا پرتو افشانی‌اش هیچ‌گاه افول نکرده و از هیچ زمان و مکانی ناپدید نمی‌شود. با وجود آسان و میسر بودن قرآن برای همگان، اما بیشتر امت جز آنان که مورد رحم پروردگار قرار گرفته‌اند از اینکه آن را به عنوان یگانه سرچشمه‌ی تولید ایمان، و اصلاح رفتار مورد بهره‌برداری قرار دهند، خودداری می‌کنند و فقط به این بخش از آن بسنده کرده‌اند که اجر و ثواب تلاوت و حفظش را بدست آورند.

از این رو اهمیت یادآوری این بخش بزرگ رها شده در قرآن آشکار می‌گردد، بخشی که گاه بسیاری که در تعامل با قرآن هستند بدان توجه نمی‌کنند، بدین خاطر بسیاری از کتاب‌های مجدی الهلالی، نویسنده‌ی این کتاب به بحث در خصوص اهمیت قرآن و چگونگی بهره‌گیری حقیقی از آن می‌پردازند، کتاب «ایجاد ارتباط میان قلب و قرآن» نیز در همین راستا در هفت فصل به رشته تحریر در آمده است که به ترتیب:

فصل اول: سنگ، راه غار را مسدود کرده است آیا راه خروجی وجود دارد؟

فصل دوم: رشته‌ی محبت

فصل سوم: «قرآن» روح قلب‌ها و خوراک آن

فصل چهارم: رسول و قرآن

فصل پنجم: نمونه‌های عملی و محرک برای مدرسه‌ی قرآن

فصل ششم: چرا از قرآن سود نمی‌بریم

فصل هفتم: چگونه ارتباط میان قلب و قرآن پدید می‌آید

 

نویسنده

مجدی الهلالی

مترجم

مجتبی دوروزی

سال انتشار

1389

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0