تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

باید از خودمان شروع کنیم

باید از خودمان شروع کنیم

10,000 تومان
ISBN : 964-356-300-6
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب باید از خودمان شروع کنیم
نویسنده مجدی هلالی
مترجم مجتبی دوروزی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 160
سال انتشار 1384
قطع رقعی

 

جهاد با نفس از دشمنی با آن و بر افراشتن پرچم پیکار بر ضد آن آغاز می‌شود. ابن عطا می‌گوید: در جهاد هیچ حلاوتی نیست و فقط نوک پیکان‏ها در آن حضور دارند. پس با نفست پیکار کن که این جهاد اکبر است و بدان که از دست دادن عزیزان و محبوبان هیچ خوشایند نیست و جای جشن و سرور ندارد، بلکه شادی از آن کسی است بر نفس خویش غلبه یافته است و وجودش متحد و یکپارچه است.
خداوند شروطی را برای یاری بندگان قرار داده است که هر کس در پی کامل کردن آن‏ها باشد، شایستگی یاری شدن از سوی خدا را می‌یابد. این شروط را نسل‏های پیش کامل نمودند و خداوند نیز زمام امور زمین را به آنان سپرد. حال که می‌خواهیم همچون آنان باشیم، پس باید از آنچه شروع کردند نیز شروع کنیم.
این کتاب در پنج فصل و یک مقدمه نوشته شده که در فصل اول از شروط یاری رساندن خدا بحث شده، در فصل دوم از صفاتی یاد شده که بندگان خداوند به واسطه‌ی آن اهمیت و شایستگی یاری شدن توسط خدا را به دست می‌آورند.
در فصل سوم از واقعیت و وضع و حال فردی بحث شده، در فصل چهارم تصور علاج و مداوا آمده و در فصل پنجم بعضی از تذکرات و توصیه‌های مربیان ذکر شده و در نهایت، کتاب با نمونه‌هایی در مورد چگونگی محاسبه نفس خاتمه یافته است.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0