تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتاین کتاب، تاریخ روایتی یا تشریح تاریخی نیست، بلکه تاریخ تحلیلی یا تحلیل یک واقعه‌ی مهم تاریخی است. هدف نویسنده اثبات هویت و ریشه ملتی است به نام کرد.

ملتی که دارای سابقه تاریخی طولانی و افتخار آمیز است. ملتی که دارای فرهنگی قوی و پربار است. ملتی که، علیرغم پارچه پارچه شدن و تقسیم شدن براساس سیاست‌های استعماری وجود دارد، زندگی می‌کند، نفس می‌کشد و حرف می‌زند و تاریخ می‌سازد و به سرنوشت خود علاقمند است.

نویسنده نام کتاب را " کردستان چگونه آزاد شد" گذاشته است چرا که معتقد است: کردها در زمان ماد صاحب تمدن، حکومت، پرچم، پادشاه، پایتخت، رعیت، نظم و نظام بوده‌اند. کردها در چارچوب قوانین خود آزاد بودند، ولی کوروش هخامنشی استقلال و آزادی را از آن‏ها گرفت.

از آن زمان 1100 سال گذشت، کردها برای رسیدن به مجد و عظمت و استقلال گذشته قیام‏ ها کردند. برای به دست آوردن مجدد آزادی نقشه‌ها کشیدند، خون‌ها دادند و فداکاری‌ها کردند، ولی ممکن نشد. با ظهور اسلام پرچم آزادی کردها از زیر خاکستر قرن‏ها سر برآورد، کردها با اسلام همراه شدند و برای اولین بار آزاد گشتند و مسلمانان با همراهی کردها توانستند که طومار سلسله قدرتمند ساسانی را درهم پیچیند.

در جریان ورود اسلام به ایران کردها حضور شایسته خود را نشان دادند و نام کرد و کردستان را زنده کردند و وارد تاریخ شدند. و کردها از سلطه‌ی هویت بر باد رفته یازده قرن رستند و حتی به مقام رهبری جهان اسلام هم دست یافتند. ملتی که موجودیتش نفی و انکار شده بود و فرصت‏ها را از وی سلب کرده بودند و یازده قرن او را در طبقات اسفل اجتماعی و سیاسی قرار داده بودند، آزاد شد و به دلیل لیاقت و استعدادی که داشت، علی‏رغم آن همه سرکوبی دراز مدت به آسانی هویت خود ر با اسلام آزاد و اصلاح کرد و در مقابل صلیبیان از کیان و هویتش دفاع کرد و به دومین آزاد کننده‌ی بیت المقدس تبدیل گردید.

واحد نگهداری انبار 001-644
15,000 تومان

کتاب «حضرت محمد ﷺ آخرین پیامبر از بعثت تا هجرت» با بیانی ساده و همه فهم و در عین حال مختصر و مفید به بیان سیره نبوی و راه و روش حیات پیامبر گرامی اسلام ﷺ پرداخته است. جناب مولوی عبدالرشید تریز در این کتاب سعی دارد تا کتاب را به صورت فیلمی زنده و مستند و حوادث ریز و درشت زندگانی رسول الله ﷺ را با زبانی روان به نمایش بگذارد، به گونه‌ای که خواننده از مطالعه آن لذت می‌برد و بهره‌مند می‏‌شود.

نشر احسان این کتاب خواندنی را در سال 1397، در قطع رقعی به چاپ رسانده است.

واحد نگهداری انبار 001-741
12,000 تومان
Out of stock

هدف از بیان سرگذشت و رویدادهای مهم یاران پیامبرﷺ این نیست که فقط با ذکر چند قصه و حکایت تراژدی و یا حوادث دردناک، لحظاتی سر در گریبان فرو بریم و با یاد آن لحظات اشک بریزیم، بلکه به این خاطر است که در هر آن و هر لحظه حیات پربار آن‏‌ها و هر گام مؤثر و عملی‌ای که در راه خدا برمی‌داشتند، درس‌ها و دستورالعمل‌هایی وجود دارد که با رعایت آن می‌توان به سر منزل مقصود رسید و سعادت هر دو جهان را کسب کرد. آن‏‌ها که می‌توان گفت تربیت‌یافتگان واقعی مکتب نبوت بودند، همه‌ی خوبی‌ها و شایستگی‌ها –به‏ صورت واضح و کامل- در زندگی‌شان مشهود و زندگی‏شان آمیخته با قناعت، انصاف، عدالت، تقوی، شهامت، جوانمردی، ایثار و ... بود. جواب این سؤال که انگیزه‌ی جمع شدن این همه خوبی در وجود یاران پیامبرﷺ چه بوده، کاملاً واضح و روشن است.

 اگر از واقعیت نگذریم در جهان متمدن امروز و در دولت‌هایی که دم از نوع‌دوستی و حقوق بشر می‌زنند، این خصیصه به چشم نمی‌خورد که از مهاجران استقبال کنند؛ با مهاجر نه تنها حس مساعدت و دلسوزی ندارند، بلکه به آنان به چشم دیگری نیز می‌نگرند، اما این اسلام است که پیروانش را به این صورت به محبت و غم‏‌خواری در قبال مظلومین و محرومین دعوت می‌نماید و آنان را در این راه ترغیب می‌کند و مسلمانان را مانند یک جسم واحد می‌داند که اگر عضوی از اعضای آن دردمند شود، راحتی و آسایش را از باقی اعضا هم سلب می‌کند.

در این رساله زندگانی چند تن از یاران رسول خدا ﷺ پیش رو است و مخاطب در خواهد یافت که تربیت اسلامی، چگونه تحول بزرگی را در زندگی آن‏‌ها به وجود آورد و در نتیجه حیات اسلامی خود، در زمینه‌های مختلف زندگی، چه درس‌های ارزنده‌ای برای امت اسلامی به یادگار گذاشتند.

محمد ابراهیم بهیج نویسنده کتاب، متولد 1335 در ایران است. این کتاب را نشر احسان در قطع رقعی، چاپ و منتشر کرده است.

واحد نگهداری انبار 000-938
10,000 تومان

بیش از چهارده قرن پیش در جامعه‌‏ای که از امنیت و فرهنگ بی‌نصیب بود و در روزگاری که ارزش‏‌های آن جامعه بت و لذائذ حیوانی بود، مردی راسخ و ساده‏‌زیست ادعای نجات بشریت را کرد. گفت پیامبر جهانیان است و ایران و قسطنطنیه را فتح خواهد کرد.

در شرایط بحرانی سرزمین حجاز، پیامبری مبعوث شد که تنها صلاحش تصدیق از جانب پروردگارش به امانت‏‌داری و شایستگی و راست‏‌گویی بود. او به تنهایی شعار «لا إله إلا الله» را سرداد و پای آن ایستاد. از یاران کم و با شکنجه‌های مشرکان شروع کرد تا به پاک‌سازی کعبه و فتح مکه و... رسید.

کتاب در زمینه‌ی سیره‌ی پیامبرﷺ، بسیار نگاشته شده است. هر یک از نگاه خود به بررسی زندگی خاتم النبیین پرداخته‏‌اند. کتاب «سیره نبوی، مشعلی بر راه بیداری اسلامی» جامعه‏‌ی قبل از ولادت پیامبرﷺ را توصیف می‏‌کند، سپس نسب و میلاد، رشد و نمو و به همین ترتیب؛ هر مرحله از زندگی و غزوات و سریه‌ها، چگونگی حضور افراد و مخصوصاً زنان را به وضوح شرح می‏‌دهد. داستان مسلمان شدن بزرگانی از صحابه مانند حضرت عمر و حضرت حمزه را به تفسیر بیان می‏‌کند. تهدیدها و توطئه‏‌های ناکامی که در زمان دعوت به اسلام و حتی بعد از علنی شدن اسلام متوجه پیامبرﷺ و یارانش بود، و هم‏چنین تمام اهتمام پیامبرﷺ بر اینکه جنگی صورت نگیرد و مسائل با گفتگو حل شود (برخلاف تصور بسیاری که فکر می‏‌کنند هدف اسلام کشورگشایی و جنگ بود) همگی در این کتاب تبیین گشته است. در پایان کتاب هم ماجرای سقیفه‏‌ی بنی ساعده بیان شده است.

مؤلف این اثر، منیرمحمد غضبان، مترجم، آقای عمر قادری و ناشر آن نشر احسان است.

واحد نگهداری انبار 001-716
70,000 تومان

نورالدین عبدالرحمن جامی یکی از پرآوازه‌ترین ادیبان فارسی‌زبان است. یکی از تألیفات مهم ایشان کتاب شواهد النبوه می‌باشد که به جهت آمیختگی عمیق با عقاید اسلامی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

این کتاب توسط دکترعبدالعزیزالمیر تحقیق و تحصیر شده است. ایشان با دقت به تصحیح و مطابقت نسخه‌های مختلف خطی پرداخته است.

در این کتاب علاوه بر بیان زندگینامه‌ی مولانا عبدالرحمن جامی به بیان موارد زیر در قالب هشت رکن پرداخته است:

رکن اول: در شواهد و دلایلی که پیش از ولادت آن حضرت صلّی الله علیه وسلّم ظاهر شده است.

رکن ثانی: در بیان آنچه از وقت ولادت تا بعثت ظاهر شده است.

رکن ثالث: در بیان آنچه از بعثت تا هجرت ظاهر شده است.

رکن رابع: در بیان آنچه از هجرت تا وقت وفات ظاهر شده است.

رکن خامس: در بیان آنچه خصوصیت به یکی از این اوقات نداشته باشد و در بیان آنچه دلالت آن بعد از وفات ظاهر شده باشد.

رکن سادس: در بیان شواهد و دلایلی که از صحابه کرام و ائمه‌ي اهل بيت رضي الله تعالي عنهم به ظهور آمده است.

رکن سابع: در ذکر شواهد و دلایلی که از تابعین تا طبقه صوفیه رحمهم‌الله تعالی ظاهر شده است.

 

نشر احسان کتاب «شواهد النبوة لتقوية يقين اهل الفتوة» را در قطع وزیری، در سال 1397 شمسی منتشر کرده است.

واحد نگهداری انبار 001-664
50,000 تومان