تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنام کتاب
فصل‌هایی از زندگانی گهربار پیامبر اسلام (ص)
نویسنده امام اسماعيل بن كثير قريشی
مترجم دكتر سيـد محمـد سميعـی رستاقـی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 283
سال انتشار 1396
قطع  

ما در اين كتاب با زندگاني انساني آشنا خواهيم شد كه در هستي و حيات بشري بي‌نظير است. شخصيتي كه بر كسي پوشيده نيست و از بدو تولد، همانند آفتاب در روز و مهتاب در شب مي‌درخشد و روزبه‌روز درخشندگي‌اش بيشتر مي‌شود. انساني كه در هستی همانند او نبود و نخواهد بود. جبرييل مي‌گويد: «شرق و غرب زمين را زير و رو كردم و پدري بهتر از بني‌هاشم نديدم. شرق و غرب زمين را زير و رو كردم و كسي بهتر از محمد نديدم.»  انساني كه در هر زمينه كامل است و شناخت زندگاني او و پيروي از خط‌ مشي اواز نظر ديني و حياتي ضرورت دارد. درحقيقت، آشنايي با زندگاني و روش او متضمن سعادت دنيا و آخرت است و محروميت از شناخت وي، زيان جبران‌ناپذيري است كه به هيچ قيمتي به دست نمي‌آيد.
به جرأت مي‌توان گفت كه اگر جامعه‏‌ی انساني فقط براي يك دوره‏‌ی کوتاه قانون محمدي را تجربه كند، خواهد ديد كه به چه سعادتي نائل می‏‌شود و به چه گنج عظيمي خواهد رسيد.
این انسان، رسالتش را بي هيچ كم و كاستي و تمام و كمال به جهانيان رساند و حتي در كوچك‌ترين مسائل كوتاهي نكرد. انساني که بسان پروانه می‏‌شود تا به جهانيان روشنايي بخشد و سختي‌‏ها را متحمل مي‌شود تا براي انسان‌ها راحتي به ارمغان آورد.
بنابراين، لازم است كه زندگاني چنين پيامبري را فراگرفت و او را شناخت و به گفته‏ی او ايمان آورد و گفتارش را شنيد و پذيرفت و به آن عمل كرد تا به سعادت دنيا و آخرت رسيد.
کتاب «فصل‌هایی از زندگانی گهربار پیامبر اسلام صلّی الله علیه وآله وسلّم» را امام اسماعيل بن كثير قريشی به رشته تحریر درآورده و دكتر سيد محمد سميعی رستاقی آن را ترجمه کرده و نشر احسان در سال 1396 در 283 صفحه به چاپ رسانده است.
مطالعه‌ی این کتاب را به علاقمندان به زندگانی حضرت محمّد صلّی الله علیه وآله وسلّم پیشنهاد می‌کنیم.

فصل‌هایی از زندگانی گهربار پیامبر اسلام
واحد نگهداری انبار 001-545
20,000 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید