تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تجدید و احیای دین

تجدید و احیای دین

12,000 تومان
ISBN : 964-356-207-7
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب تجدید و احیای دین
نویسنده ابوالأعلی مودودی
مترجم عبدالغنی قنبرزهی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 192
سال انتشار 1384
قطع وزیری

 

اصطلاح «مجدد» از جمله اصطلاحات رایج اسلامی است که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، مفهوم ساده و اجمالی این اصطلاح را تقریباً همه می‌دانند؛ بدین معنا که هر کسی دین را بار دیگر احیا و تجدید کند «مجدد» نامیده می‌شود؛ ولی افراد بسیار کمی  از معنای دقیق و مفصل آن آگاهی دارند.
اندک افرادی می‌دانند که حقیقت تجدید ( Revival)  چیست. از چه نوع کاری می‌توان به عنوان «تجدید» نام برد؟ این کار دارای چه ابعادی است؟ و چه نوع کاری را می‌توان «تجدید کامل» نامید و یا «تجدید جزیی» چیست؟ در این کتاب به پرسش‌های فوق پاسخ داده خواهد شد.
از آن جا که انحراف‌ها در کیفیت و کمیت با هم تفاوت دارند،کسانی که به اصلاح این انحراف‌ها پرداخته‌اند نیز طبعاً با هم تفاوت خواهند داشت، همچنین از آن جا که این کوشش‌های اصلاحی صرفاً کوشش‏های بشری بوده‌اند، نواقص و کاستی‌هایی نیز داشته‌اند. چون نبرد میان حق و باطل تا قیام قیامت ادامه خواهد داشت، کار تجدید و اصلاح هم قهراً ادامه خواهد یافت و برای اینکه کارهای اصلاحی و تجدیدی آینده هر چه بهتر صورت بگیرند و تا حد ممکن از نواقص کارهای قبلی عاری باشند، لازم است نگاهی نقادانه به کارهای اصلاحی صورت گرفته در گذشته داشته باشیم، این رساله مختصر نقطه آغازی است در این زمینه که توسط متفکر صاحب نام جهان اسلام ابوالأعلا مودودی نوشته شده است.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0