تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

تفسیر جزء سی‌ام (به انضمام سوره‌ی حمد)

تفسیر جزء سی‌ام (به انضمام سوره‌ی حمد)

33,000 تومان
ISBN : 978-964-356-727-9
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب تفسیر جزء سی‌ام (به انضمام سوره‌ی حمد) به تعبیر نویسنده در مقدمه، تفسیری همه‌فهم و نسبتاً دقیق از مفاهیم و آموزه‌های قرآنی را به نسل جوان و فرهیخته عرضه نموده است.

این کتاب با تکیه بر آموخته‌های نویسنده از اساتید خود و نیز با استفاده از تفاسیری نظیر فی ظلال القرآن و التفسیر الواضح نوشته شده است.

بعد از ضبط این تفاسیر بر روی کاست و سی‌دی و پیاده کردن آن‌ها و البته بعد از ویرایش‌های بسیار، طوری که هم محتوی محفوظ بماند و هم شکل نوشتاری به خود گیرد در شکل حاضر موجود شده است.

در تفسیر جز سی‌ام ابتدا محور آیات سوره بیان گردیده سپس مفردات با استفاده از مفردات راغب اصفهانی توضیح داده شده‌اند و بعد از آن تقسیم‌بندی آیات سوره و مقاطع آن بیان شده و در نهایت تفسیر آیات سوره آمده است. در ابتدای این تفسیر اگرچه سوره‌ی حمد از لحاظ تقسیمات قرآنی باید از جزء اول آورده شود اما به دلایلی که در تفسیر این سوره آمده، در ابتدای جزء سی‌ام قرار داده شده و سپس به ترتیب طبیعی، سوره‌های جزءِ سی‌ام آمده‌اند.

نویسنده برای فهم بیشتر معانی جزءِ سی‌ام پیشنهاد داده است که ابتدا از سوره‌ی ضحی تا ناس، و سپس از سوره‌های نبأ تا لیل مطالعه گردد تا استفاده از معانی این جزء، استفاده بر مبنای ترتیب نزول سوره‏‌ها باشد و فهم کامل‌تری حاصل شود. این کتاب به همت نشر احسان در 417 صفحه به زیور طبع آراسته شده است.

دکتر محمود ویسی متولد 1342 در شهر کرمانشاه و عضو هیأت علمی دانشگاه تقریب مذاهب تهران است.  ایشان در سال‌های جوانی خویش به تحصیل در مدارس علوم دینی اهل سنت و تلمذ در خدمت استاد ناصر سبحانی پرداخته است. استاد محمود ویسی حائز مدرک کارشناسی زبان و ادبیات فارسی، کارشناسی ارشد فقه شافعی دانشگاه تهران و دکتری فقه مقارن دانشگاه ام دُرمان سودان است.

نویسنده

محمود ویسی

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

سال انتشار

1395

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0