تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

حیات پس از مرگ

حیات پس از مرگ

15,000 تومان
12,000 تومان
20 % تخفیف
ISBN : 978-964-5956-70-5
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب حیات پس از مرگ از دیدگاه اهل سنت
نویسنده محمود ویسی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 96
سال انتشار 1389
قطع رقعی

 

حوادثی که در زندگی انسان روی می‌دهند با توجه به اهمیتی که دارند، متفاوتند. گاهی برخی از این حوادث در زندگی تکرار می‌شوند و می‌توان پیشاپیش خود را برای آن‏ها آماده کرد. مرگ از جمله حوادثی است که برای همه اتفاق می‌افتد و هر کسی یک بار آن را تجربه می‌کند.
در حالی که این حادثه‌ی مهم برای تک تک انسان‌ها روی می‌دهد، متاسفانه اغلب از آن غافلند. انسان برای سفر زندگی، ره‏توشه و مقدمات فراهم می‌کند؛ اما اگر به او بگویند سفر مرگ تکرار نمی‌شود، یا دیگر نمی‌توانی آن را انجام دهی باز هم برای سال‌های آخر زندگی درنگ می‌کند و هیچ ره توشه‌ای برای این سفر بزرگ فراهم نمی‌آورد.
سخن گفتن از مرگ و حوادث بعد از آن، قیامت و علائم آن، احوال و مراحل قیامت، دسته بندی مردمان در آن روز اگرچه قدری مشکل می‌نماید، اما یکی از مهم‌ترین مباحثی است که اگر با بیان ادله عقلی و نقلی همراه شود، می‌تواند دستاوردهای پر بار ایمانی و اخلاقی به دنبال داشته باشد؛ چرا که مسئله قیامت و ایمان به قیامت که همانا تقویت کننده‌ی احساس مسئولیت در وجود انسان‏هاست،اگر به شکلی روشن که قناعت عقلی و قلبی را به همراه داشته باشد بیان گردد، می‌تواند گشاینده‌ی بسیاری از عقده‌ها و گره‏های مختلف فکری، روحی، ایمانی، اجتماعی، اخلاقی، سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و .... باشد.
از آن جا که در میان کتاب‌های فارسی در مورد حیات پس از مرگ آثار کمی پیدا می‌شوند، نویسنده بر آن شده است که به زبانی ساده، مرگ و قیامت و احوال آن را بنویسد.
دکتر محمود ویسی متولد 1340 و عضو هئیت علمی دانشگاه تقریب اسلامی مذاهب تهران است.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0