تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درآمدی بر علم دعوت

درآمدی بر علم دعوت

30,000 تومان
ISBN : 964-5956-70-6
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان

علم دعوت از نظر موضوع یکی از مهم‌ترین علوم اسلامی و از جدیدترین علوم شرعی به شمار می‌رود. دعوت اسلامی کاری ناآگاهانه و بی‏تأمل و تفکر نیست و تنها به پند و اندرز و یادآوری فضایل خلاصه نمی‌شود؛ بلکه همان گونه که در شکل گیری نخستین‌اش حرکت علمی و عملی است، در مبادی و اصول و اهذاف، با دیگر دعوت‌ها متفاوت است.

دعوت اسلامی بهترین برنامه‌ها را برای تحقق اهداف بر می‌گزیند، و استوارترین روش‌ها و بهترین وسایل را برای پیشبرد آن به کار می‌گیرد. به منظور آشنایی فعالان و رهروان راه دعوت، با علم دعوت؛ نگارنده در کتاب «درآمدی بر علم دعوت» کوشیده است تا مسائل دعوت را به صورت کارشناسانه و بر دلایل و شواهد شرعی و قواعد علمی بیان کند و تقدیم جویندگان نماید.

دعوت اسلامی بر خلاف گمان بسیاری از مسلمانان و عده‌‌ی زیادی از دعوتگران معاصر، کاری ناآگاهانه و بی تأمل و تفکر قبلی نیست و تنها به پند و موعظه و یادآوری فضایل خلاصه نمی‌شود، بلکه این دعوت همان‏گونه که در شکل‏‌گیری اولیه‌اش حرکتی علمی و عملی است؛ در مبادی و اصول و اهداف یا دیگر دعوت‌ها متفاوت است. این دعوت، بر پایه ضوابط شرعی معینی تنظیم شده که خود بر قواعد علمی اندیشیده‌ای استوار است  و بهترین برنامه‌ها را برای تحقق اهداف بر می‌گزیند و استوارترین روش‌ها و بهترین وسایل را برای پیشبرد آن به کار می‌گیرد.

این دعوت‌ کار بهترین مخلوقات یعنی سرور کائنات محمد مصطفی و نیز کسانی است که در هدایت و بینش از او پیروی کرده‌اند؛ و همچنین کار تمام پیامبران بزرگوار است. این کتاب دارای یک مقدمه‌ و شش فصل و خاتمه است که فصل‌های آن به تربیت به شرح زیر است:

فصل اول: تاریخ دعوت و مراحل پیشرفت

فصل دوم: اصول دعوت

فصل سوم: برنامه‌ی دعوت

فصل چهارم: روش‌های دعوت

فصل پنجم: وسایل دعوت

فصل ششم: مشکلات و موانع دعوت

نویسنده

محمدابوالفتح بیانونی

مترجم

عبدالرحمان زمان پور

سال انتشار

1384

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0