تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

درس‌هایی پرورشی از قرآن کریم

درس‌هایی پرورشی از قرآن کریم

14,000 تومان
ISBN : 978-600-349-070-3
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب درس‌هایی پرورشی از قرآن کریم، در اصل مجموعه‌ی سخنرانی‌هایی بوده که محمد قطب در یکی از مدارس حفظ قرآن در جده، در کشور عربستان، تحت عنوان «درس‌های پرورشی در قرآن کریم» ارائه کرده است. ایشان هدف از تحریر آن را مسائلی از این دست می‌داند: قرآن کریم یک خطاب «تاریخی» نیست. کلید مسائل اصلی در همین کتاب (قرآن) است و با بیان این که «پرورش» حوزه‌ی گسترده‌ای است که همه‌ی وجود انسان را در بر می‌گیرد و موعظه‌ها و یا دعوت تنها به دعوت به رفتارهای معین و آراسته محدود نمی‌شود بلکه جنبه‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فکری و فرهنگی همه مسائل بعد «پرورشی» هستند.

برای پیشبرد اهداف جوامع، قوانینی توسط انسان وضع می‌شوند، اما هیچ‌یک از این قوانین کامل و شامل نیستند، زیرا قوانین انسانی براساس اعمال ظاهری تدوین می‌شوند. برخلاف قانون، پرورش، بیش از ظاهر، معطوف به نهاد انسان‌هاست و قبل از «قانون مقدس» افراد، از آن‌ها انسان صالح می‌سازد.

فرد پرورش‌یافته، فراتر از فرد قانون‌گرا می‌اندیشد و عمل می‌کند. نه برای فردیت، که برای جامعه‌ی بشریت و در نهایت حمل پیام الهی تربیت می‌شود.

نویسنده کتاب، استاد محمد قطب، کتاب قرآن را که از نقض و سطحی‌نگری‌های قوانین بشری به دور است، مبنای پرورش قرار داده و در قالب شش درس، فرد را از «شهروند قانون‌پذیر» به «انسان صالح بودن» دعوت می‌کند.

این کتاب، در سال 1395 به همت نشر احسان در 200 صفحه به چاپ رسیده است و هم اکنون در وب‌سایت این ناشر اهل سنت در دسترس عموم قرار گفته است.

نویسنده

محمد قطب

مترجم

زاهد ویسی

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

سال انتشار

1395

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط