تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دورنمای جامعه‌ی اسلامی

دورنمای جامعه‌ی اسلامی

40,000 تومان
ISBN : 7-11-6873-964-978
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
دورنمای جامعه‌ی اسلامی
نویسنده یوسف قرضاوی
مترجم عبدالعزیز سلیمی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 420
سال انتشار 1396
قطع  

این کتاب ترجمه‌ی یکی از تألیفات دانشمند و متفکر بزرگ جهان اسلام دکتر یوسف القرضاوی بنام (ملامح المجتمع المسلم) است. که با توجه به گستردگی دامنه‌ی دانش دینی و اجتماعی و تجارب عملی ایشان می‌توان مدعی شد که بهترین کتاب در زمینه‌ی ارائه‌ی دورنمایی دل‌انگیز از جامعه‌ی مطلوب و موردنظر اسلام دست کم در زبان فارسی است.
ایشان بخاطر آگاهی عمیق از قرآن و سنت و تاریخ و تمدن و فرهنگ اسلامی و شناخت عمیق و دقیق از اصول و مبنای فرهنگ و تمدن غرب هیچ‌گاه طرفدار تقلید کورکورانه از آن‌ها نبوده و از طرف دیگر پیشرفت‌های علمی و تا حدودی آزادی و عدالت موجود در آن ممالک را با چشم عداوت نگاه ننموده است.
استاد دکتر یوسف قرضاوی که از شخصیت‌های شناخته‌شده‌ی نهضت بیداری اسلامی در دنیای معاصر می‌باشد، و با استناد به روح رسالت اسلام و آرای علما و اندیشمندان، افکار و موضع‌گیری‌هایش خالی از «افراط» تندروان و «تفریط» خودباختگان است. و ده‌ها سال است که برای رویارویی با تهاجم فکری و فرهنگی و اقتصادی بخش تمامیت‌خواه تمدن غرب از هیچ تلاشی دریغ ننموده و اضافه بر حدود ۹۵ کتابی که در زمینه‌‌های فکری و اخلاقی و اقتصادی و اجتماعی و سیاسی نگارش نموده و استقبال کم‌نظیری که از آن‌ها از طرف اقشار مختلف مردم به عمل آمده، در عمل هم بنیانگذار و مشوق بسیاری از مؤسسات علمی و فرهنگی و اقتصادی و تعلیم و تربیت بوده که می‌توان به پشتیبانی ایشان از تأسیس بانک‌های بدون ربا در بسیاری از کشور‌های اسلامی، مؤسسات صنعتی و تجاری در بسیاری از ممالک اروپایی و امریکایی، تلاش برای تشویق سرمایه‌داران مسلمان برای راه‌اندازی رادیو و تلویزیون‌های ماهوار‌ه‌ای برای رویارویی با حجم گسترده‌ی تهاجم فرهنگی هدایت‌شده‌ی از جانب صهیونیست‌ها و... اشاره نمود.
از طرف دیگر ایشان ده‌ها سال است که برای مخاطب قرار دادن قشر روشنفکر مسیحی و یهودی و تمدن غرب تئوری گفتگوی تمدن‌ها را مطرح نموده، و خود بارها ضمن گفتگو با متفکران روشنفکر غرب و شرکت در کنفرانس‌های متعدد در اروپا و امریکا، همراه دیگر اندیشمندان مسلمان توانسته است چهره‌ای بی‌آلایش و انسانی و جهانی از اسلام را به خوبی ارائه نماید.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0