تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

دیدگاه‌هایی نو درباره‌ی قرآن کریم

دیدگاه‌هایی نو درباره‌ی قرآن کریم

20,000 تومان
ISBN : 978-600-349-138-0
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب دیدگاه هایی نو درباره‌ی قرآن کریم
نویسنده محمدعبدالله دراز
مترجم  شعیب علی خواجه
ناشر نشر احسان
زبان  فارسی
تعداد صفحات 308
سال انتشار 1394
قطع  

استاد دکتر محمد عبداللبه درّاز از دانشمندان بزرگ جهان اسلام و از عالمان معاصر و برجسته دانشگاه الازهر مصر به شمار می‌رود. وی دانشمندی بی‌همتا و دعوتگری عمل‌گرا بود و کتاب‌های بسیاری برای دفاع از اسلام و بیان محاسن و مزایای قرآن نوشت. کتاب «دیدگاه‌هایی نو درباره‌ی قرآن کریم»، ترجمه «نبأ العظیم» یکی از تألیفات ایشان است که در آن موضوعاتی همچون تناسب، اعجاز و بلاغت قرآن را بررسی نموده، به گونه‌ای که دلیلی قوی علیه منکران وحی الهی است. شیخ در این کتاب ثابت نموده که امکان ندارد برای قرآن، مصدری غیر از اللّه تعالی یافت (پشت جلد کتاب).

این کتاب در زمینه صورت‌هایی جدید از وجوه در اعجاز بیانی، لغوی و عقلی قرآن کریم است. نویسنده از لحاظ عقلی، نقلی و واقعی ثابت نموده که محال است بتوان برای قرآن مصدری غیر از اللّه متعال متصور شد. وی فصول کتاب را با این شاخه شروع نموده و در بیش از صد صفحه، قوای مدرکه انسان را مورد خطاب قرار داده است. مخاطب وی هر انسان عاقل و فهیمی است. پس از اثبات این حقیقت که باید با عقل و برهان و دلیل، ایمان آورد و دین را پذیرفت با دلایل قوی، از موضعی سخن می‌گوید که مملو از دلایل اعجاز است. از جمله این که در مورد اسلوب اعجازآمیز قرآن، ویژگی‌های بیانی و اعجازی آن را چنان بیان می‌کند که از قبل بدین شکل گفته نشده است:

- خطاب عام و خطاب خاص

- ایجاز لفظ و ادای معنای کامل

- توضیح و اختصار

در نهایت نویسنده روش دائمی برای قرآن کریم را که خط مشی و روش تحلیلی و مفید و قانع‌کننده شیخ عبدالقاهر جرجانی در دو کتابش، «اسرار البلاغة» و «دلائل الاعجاز» بوده، پیموده و طرح‌ریزی نموده است.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0