تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

راهنمای حفظ قرآن

راهنمای حفظ قرآن

10,000 تومان
ISBN : 978-600-349-246-2
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
راهنمای حفظ قرآن
نویسنده طالب العانی
مترجم عبدالله احمدی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 48
سال انتشار 1395
قطع  رقعی

از جمله دشواری‌ها برای حفظ قرآن کریم تکالیفی است که طالب روزانه بر خود واجب می‌کند؛ دشواری طولانی بودن بعضی از آیات و کوتاه بودن بعضی دیگر، همچنین دشوار بودن الفاظ بعضی دیگر از آیات می‌باشد. به همین دلیل گاهی اوقات، آیاتی سهل و آسان حفظ می‌شوند و بعضی دیگر مشکل.
برای رفع این مشکل، نویسنده کتاب راهنمای حفظ قرآن، اقدام به تنظیم جدولی نموده به نحوی که حفظ هر دسته از آیات، به صورت روزانه سهل و آسان شود.
اهمیت و فضیلت حفظ قرآن بر کسی پوشیده نیست. آرزوی هر مسلمانی است که حافظ قرآن باشد و بتواند آیات و مفاهیم الهی را همیشه و هر جا در سینه خود محفوظ بدارد و پیوسته در ذهن خود به تدبر در آن‏ها بپردازد. طالب العانی، نویسنده این کتاب ارزشمند، گفته در گذشته برای حفظ قرآن، آیات را به صورت اعشار (ده آیه، ده آیه) تقسیم بندی می‌کردند. ولی با توجه به مشغولیت‌ها و گرفتاری افراد، در این زمان خصوصاً دانشجویان و دانش‏‌آموزان عزیز، حفظ ده آیه برای هر روز کمی مشکل به نظر می‌رسد. بنابراین در این کتاب، این تقسیم‌بندی را تغییر داده و تقسیم‌بندی جدید را بر اساس آسانی و سختی آیات و تکرار و مرور محفوظات پیشین، تنظیم کرده‌ایم.
روزهایی را تعیین کرده‌ایم که در آن‌ها حفظ صورت نمی‌گیرد، بلکه به تکرار آن قسمتی که قبلاً حفظ شده پرداخته می‌شود؛ و کلمه «تکرار» را علامت آن قرار داده‌‌ایم. به نظر می‌رسد این جدول کم‌ترین و پائین‌ترین تقسیم‏‌بندی برای کسی است که خواهان حفظ قرآن باشد. البته کسانی که دارای همت عالی بوده و از حافظه خوبی برخوردارند و شوق و علاقه فراوانی به حفظ قرآن دارند، می‌توانند تکلیف دو روز را در یک روز انجام دهند.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0