تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

زن در قرآن کریم و در میان مسلمانان

زن در قرآن کریم و در میان مسلمانان

18,000 تومان
ISBN : 978-964-356-987-7
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
زن در قرآن کریم و در میان مسلمانان
نویسنده راشد غنوشی
مترجم زاهد ویسی
ناشر نشر احسان
زبان  فارسی
تعداد صفحات 208
سال انتشار 1395
قطع  رقعی

جایگاهی که قرآن برای زن تعریف می‌کند مختص به دوران صدر اسلام و یا قبل از ورود بشر به دوره‌ی مدرنیته نیست، بلکه قرآن فرمول کلی را در مورد جایگاه زن در جامعه بیان می‌کند که در هر عصر و دورانی قابل انطباق است.

در تمام نگاه‌های اصیل قرآنی و سنت نبوی، زن به مثابه‌ی یک شخص و شخصیت مستقل مورد خطاب است به گونه‌ای که در زمینه‌های مهمی چون بیعت، تکلیف، عبادت و ... به صورت مستقل، طرف بحث قرار می‌گیرد.

بدیهی است که موضوع زن، هم به عنوان یک مسئله‌ی ذهنی و هم به عنوان یک مشکل عینی، از بامداد اسلام و از همان سرآغازهای دعوت نبوی مورد تأکید بوده و طبیعی است که امری چندان مهم باشد که در بطن و متن دعوت آخرین فرستاده‌ی خداوند، یک محور بلا منازع و انکارناپذیر باشد، امری نیست که از روی مسائل عارضی و حاشیه‌ای یا تعارف و راضی کردن افکار عمومی، در آن دعوت درج شده باشد.

در کتاب «زن در قرآن کریم و در میان مسلمانان» سعی شده است تا بار دیگر با توجه به آیات قرآن کریم و سنت نبی گرامی اسلام در حوزه زن، حقوق و جایگاه او مورد مطالعه‌ی هدفمند انجام گیرد. این گونه هم مفهوم واقعی زن از دیدگاه اسلام و قرآن بیان می‌شود و هم با ایجاد مقایسه‌ای میان دیدگاه اسلام و آنچه اکنون مسلمانان به نام اسلام در حق زن انجام می‌دهند مطابقتی صورت می‌گیرد.

کتاب فوق در سال 1395 در 208 صفحه توسط نشر احسان به چاپ رسیده است.

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0