تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

زیبایی شناسی قصص قرآن کریم

زیبایی شناسی قصص قرآن کریم

12,000 تومان
ISBN : 978-964-356-942-6
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

قصه یکی از کهن‌‌ترین جلوه‌های هنر در زندگی بشر است. گرایش به قصه در نهاد آدمی به ودیعت گذارده شده و خداوند متعال جهت تکامل و تعالی بشر، بهترین و زیباترین قصه‌ها را در اوج فصاحت و بلاغت بیان فرموده است. امروزه نیز قصه در فرهنگ جوامع بشری نقشی اساسی دارد و یکی از ارکان مهم ادبیات به شمار می‌رود. با نگاهی به تاریخ، متوجه جایگاه ویژه‌ی این قالب هنری در زندگی بشر شده و در می‌یابیم که داستان‌ها، آینه‌ی زندگی و اصلاً خود زندگی هستند.

هدف اصلی قرآن از نقل قصه‌ها، نجات انسان از تاریکی‌ها و گمراهی‌ها و رساندن وی به روشنایی‌ها و هدایت است. اما داستان‏‌های قرآن از جنبه‌های هنری و زیبایی‌شناسی، ویژگی‌های منحصر به فردی دارند؛ داستان در قرآن با قالبی هنری، اسلوبی بلاغی و تصویرهایی پویا نقل شده است که با اندک دقتی می‌توان به جنبه‌های هنری آن در محتوا و ساختار پی برد.

شناخت زیبایی و شکوه داستان‌پردازی در قرآن، میدانی گسترده‌تر از این مختصر دارد؛ از این رو شایسته است با نگاهی عمیق‌تر، به بررسی تک تک قصه‌های قرآن پرداخت. با الهام از قرآن کریم، می بایست داستان را جدی گرفت و از این قالب زیبا، برای شناخت و انتقال ارزش‏‌ها بهره گرفت.

کتاب زیبایی شناسی قصص قرآن کریم، تألیف شعیب علی‌خواجه، به همت نشر احسان در 140 صفحه به چاپ رسیده است.

نویسنده

شعیب علیخواجه

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

سال انتشار

1393

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط