تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سنت ها و اذکار روزمره نبی اکرم صلی الله علیه و سلم

سنت ها و اذکار روزمره نبی اکرم صلی الله علیه و سلم

15,000 تومان
ISBN : 978-600-349-461-9
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب «سنت‌ها و اذکار روزمره نبی اکرم صلي الله عليه و سلم» سعی دارد تا برخی از اعمال و عبادات روزمره‌ی یک مسلمان را منطبق با دستورات قرآن و سنت، به مخاطب آموزش دهد. مطالب این کتاب به دو بخش اساسی تقسیم شده است: بخش نخست شامل دستوراتی است که زمان مشخصی برای آن‌ها تعیین شده است. و بخش دیگر مربوط به سنت‌هایی است که مقید به وقت خاصی نیستند.

تلاش برای تطبیق اعمال و عبادت‌های روزانه با دستورات اسلام و سعی در همسو نمودن آن با رفتارهای رسول گرامی اسلام، از توصیه‌های مهم و جدی در اسلام است.

مواردی که در بخش اول به آن اشاره شده شامل: وقت قبل از فجر، سنت‌های وضو؛ نماز شب؛ وقت سپیده‌دم؛ رفتن به مسجد، سنت‌های نماز؛ اذکار صباحگاهان؛ نماز ضحی؛ وقت ظهر؛ اوقات عصرگاهی؛ وقت مغرب؛ هنگامه عشا؛ سنت‌های قبل از خواب.

و مواردی که در بخش دوم به آن پرداخته شده است شامل: سنت‌هایی در مورد غذا خوردن؛ سنت‌هایی در مورد دیدار و ملاقات و سلام و احوال‌پرسی؛ سنت‌هایی در باب پوشش و آرایش؛ سنت‌هایی در باب عطسه؛ خمیازه؛ مسواک؛ نحوه دعا کردن؛ سنت‌هایی در مورد اذکار روزمره و مواردی دیگر.

این کتاب سعی دارد تا با نمایش تصاویر و با تمرکز بر جزئیات اعمال و رفتار مسلمانان، آنان را به کوچکترین موارد توصیه‌شده و سنت‌های ذکر شده در اعمال و رفتار مسلمان آشنا سازد و آن را به شیوه‌ی صحیح آموزش دهد. تمرکز بر جزئیات و ظرافت‌های عبادات و حتی الفاظ و حرکات در کلیه شئون زندگی مسلمان در کتاب به شیوه‌ی کاملا روشن و واضح به نمایش در آورده شده است.

استفاده از رنگ در متن کتاب نیز باعث شده تا اهمیت بیان برخی الفاظ و برخی جملات برای خواننده روشن گردد. در مجموع این کتاب برای فراگیری آنچه که «سنت‌های روزمره» نامیده می‌شود بهترین گزینه است.

نشر احسان این کتاب بسیار کاربردی را در قطع وزیری و در سال 1397 شمسی منتشر کرده است.

نویسنده

عبدالله بن حمود فریح

مترجم

ولی محمد شجاعی

سال انتشار

1397

قطع

وزیری
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط