تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

سیره نبوی مشعلی بر راه بیداری اسلامی

سیره نبوی مشعلی بر راه بیداری اسلامی

70,000 تومان
ISBN : 978-600-349-360-5
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

بیش از چهارده قرن پیش در جامعه‌‏ای که از امنیت و فرهنگ بی‌نصیب بود و در روزگاری که ارزش‏‌های آن جامعه بت و لذائذ حیوانی بود، مردی راسخ و ساده‏‌زیست ادعای نجات بشریت را کرد. گفت پیامبر جهانیان است و ایران و قسطنطنیه را فتح خواهد کرد.

در شرایط بحرانی سرزمین حجاز، پیامبری مبعوث شد که تنها صلاحش تصدیق از جانب پروردگارش به امانت‏‌داری و شایستگی و راست‏‌گویی بود. او به تنهایی شعار «لا إله إلا الله» را سرداد و پای آن ایستاد. از یاران کم و با شکنجه‌های مشرکان شروع کرد تا به پاک‌سازی کعبه و فتح مکه و... رسید.

کتاب در زمینه‌ی سیره‌ی پیامبرﷺ، بسیار نگاشته شده است. هر یک از نگاه خود به بررسی زندگی خاتم النبیین پرداخته‏‌اند. کتاب «سیره نبوی، مشعلی بر راه بیداری اسلامی» جامعه‏‌ی قبل از ولادت پیامبرﷺ را توصیف می‏‌کند، سپس نسب و میلاد، رشد و نمو و به همین ترتیب؛ هر مرحله از زندگی و غزوات و سریه‌ها، چگونگی حضور افراد و مخصوصاً زنان را به وضوح شرح می‏‌دهد. داستان مسلمان شدن بزرگانی از صحابه مانند حضرت عمر و حضرت حمزه را به تفسیر بیان می‏‌کند. تهدیدها و توطئه‏‌های ناکامی که در زمان دعوت به اسلام و حتی بعد از علنی شدن اسلام متوجه پیامبرﷺ و یارانش بود، و هم‏چنین تمام اهتمام پیامبرﷺ بر اینکه جنگی صورت نگیرد و مسائل با گفتگو حل شود (برخلاف تصور بسیاری که فکر می‏‌کنند هدف اسلام کشورگشایی و جنگ بود) همگی در این کتاب تبیین گشته است. در پایان کتاب هم ماجرای سقیفه‏‌ی بنی ساعده بیان شده است.

مؤلف این اثر، منیرمحمد غضبان، مترجم، آقای عمر قادری و ناشر آن نشر احسان است.

نویسنده

منیرمحمد غضبان

مترجم

عمر قادری

زبان

فارسی

سال انتشار

1397

قطع

وزیری
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط