تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

آیا ما شایسته دموکراسی هستیم؟

آیا ما شایسته دموکراسی هستیم؟

10,000 تومان
ISBN : 978-964-356-934-1
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
آیا ما شایسته دموکراسی هستیم؟
نویسنده منصف مرزوقی
مترجم جلال جلالی زاده
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 96
سال انتشار 1393
قطع  رقعی

چرا در کشورهای اسلامی دموکراسی یا حاکم نیست یا بسیار ارزان است؟ آیا به عوامل داخلی برمی‌گردد یا عوامل خارجی در این وضعیت دخیل‌اند؟
این کتاب به خاطر یکی از فعالان سیاسی و حقوق بشری در جامعه اسلامی به نگارش در آمده است که حاوی تجارب مدید و مبارزات عمیقی است که با استبدادهای موجود داشته و سرانجام پیروزی در صحنه سیاست و برگزیدن از سوی مردم تونس به عنوان رئیس جمهور را در کارنامه خود دارد.
اگر اصول کلی دموکراسی یعنی آزادی، برابری و حکومت اکثریت در جامعه‌ای پیاده شدند و هر کس از آزادی عقیده برخوردار و مطبوعات به عنوان رکن چهارم، آزادی کامل در نظارت بر مسئولان داشته و حقایق را بیان کنند و تفکیک قوا به صورت کامل و دستگاه قضائیه مستقلی باشد می‌توان به آن خوش‌بین بود. و اینکه چرا در کشورهای اسلامی و جهان سوم دموکراسی حاکم نیست و ارزان است آیا به عواملی داخلی بر می‌گردد یا خارجی؟ و آیا از ویژگی این مردمان است یا تحمیلی است؟ در کتاب «آیا ما شایسته دموکراسی هستیم؟» تلاش شده است تا به این سؤالات پاسخ داده شود که آری شرقیان هم شایستگی دموکراسی دارند. و این جامه تنها برای جوامع غربی دوخته نشده است و این حقی است که هر ملتی باید از آن برخوردار باشد و دوره‌ای کوتاه از حکومت‌های دینی هم نشان داده روح دموکراسی که همان شوری، عدالت، آزادی و حق انتخاب است در نصوص دینی به شدت مورد تأکید قرار گرفته است، و هیچ‌گونه ناسازگاری در این شوری و دموکراسی مشاهده نمی‌شود. مترجم به این امید است که ترجمه این کتاب بتواند به این پرسش پاسخ دهد که: آیا ما شایسته دموکراسی هستیم؟

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0