تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شبهاتی پیرامون اسلام

شبهاتی پیرامون اسلام

22,000 تومان
ISBN : 978-964-356-710-1
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان

جهان امروز چه بسیار نیازمند اسلام است تا او را از این گمراهی رهایی بخشد و آرامش و صلح را به روحش بازگرداند و لطف و رحمت خداوند را به او بچشاند و بفهماند که در معرفت و خیری که به دست می آورد بی‌تردید فقط بخشش و لطفی از سوی خداوند به اوست و تا زمانی که انسان‌ها این نعمت‌ها را در خدمت همگان قرار دهند، او از آنها راضی خواهد بود. خداوند از مردم به علت آگاه و عالم شدنشان خشمگین نمی‌شود و از رقابت آن‏ها با خودش بیمی ندارد. بلکه فقط زمانی بر آنان خشم می‌گیرد که علم و معرفت خود را در راه زیان و آسیب رساندن به خود یا دیگران به کار گیرند.

این اسلام یک ساختار به هم پیوسته و منسجم است که خداوند آن را برای رستگاری و سعادتمندی انسان‌ها فرستاده است. افزون بر عقیده و تهذیب روح و تربیت براساس نیکی‌ها، یک نظام اقتصادی عادلانه نظام اجتماعی متعادل، قانون گذاری مدنی و جنایی، قانون بین المللی، راهنمایی فکری و تربیت جسمانی نیز هست.

دین بخشی از میراث گذشته‌های دور و کهن نیست که در موزه اندیشه‌ها، نظام‌ها و باورها جاخوش کند، بلکه یک نظام زنده و پویاست و عناصر ادامه حیات در همه زمان‌ها را دارد، اما دشمنان اسلام با فرافکنی شبهه‌ها در میان امت اسلامی فتنه پدید آورده‌اند و سیاستی را در پیش گرفته‌اند تا به وسیله‌ی آن گام‏ هایشان را در جهان اسلام استوار گردانند و به خواسته‌های شوم خود دست یابند و ثروت کشورهای اسلامی را به یغما ببرند، از این رو سیاست مطلوب و مورد نظر آنان توهین به اساس دین، از بین بردن قداست آن از دل پیروانش و زشت جلوه دادن آن در افکار و درونشان بود، تا مردم از آن دل برکنند و از پای بندی به احکام و آداب آن بیزار شوند.

استاد محمد قطب در کتاب «شبهاتی پیرامون اسلام» شبهات مطرح شده درباره‌ی اسلام را ذکر و با دلایل روشن آن‏ها را رد کرده و به دور از افراط و تفریط به دفاع از اسلام و رد شبهات پرداخته است.

نویسنده

محمد قطب

مترجم

عبدالباسط عیسی زاده

سال انتشار

1389

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط