تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شروط پیشوایان پنج گانه (در پذیرش اخبار آحاد)

شروط پیشوایان پنج گانه (در پذیرش اخبار آحاد)

6,000 تومان
ISBN : 9786003493841
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب شروط پیشوایان پنج گانه (در پذیرش اخبار آحاد) در مورد شروطی است که پنج امام متقن حدیث برای پذیرش و استناد به احادیث برشمرده‏‌اند.

مؤلف در صدد آن است که ادله‌ی پیشوایان علم حدیث را ارائه کند و نشان دهد که ملاک پذیرش یک حدیث در نظر آنان - و بیشتر از نظر امام بخاری و مسلم - چه بوده است. کتب روایی معتبر از نظر عالمان حدیث، شش کتاب هستند که به آن‏ها «صحاح ستّه» هم می‏‌گویند. از بین آن‏ها و از قرن ششم به بعد دو کتاب صحیح بخاری و مسلم به مهم‌ترین و اصلی‏‌ترین منابع روایی اهل سنت تبدیل شدند. با در نظر گرفتن چنین روندی، طبیعی بود که محدثان با این پرسش روبرو شوند که صاحبان این کتب، چه ضوابطی را برای نقل حدیث در نظر داشته‌اند؟ و چه حدیثی از نظر آنان صحیح به نظر می‌آید؟ و...

کتاب حاضر یکی از مهم‌ترین کتاب‌هایی است که قدمای اهل حدیث در راستای پاسخ به همین پرسش‏‌ها تدوین کرده‌اند. مؤلف کتاب، محمد بن موسی معروف به ابوبکر الحازمی یکی از بزرگ‏ترین علمای حدیث مسلمانان است که تاج ‏الدین سُبکی وی را ذیل طبقه‌ی پنجم از فقها و علمای شافعی ذکر کرده است. آثار مهمی در حوزه علوم روایی دارد که مهم‏‌ترین آن‏ها کتاب حاضر و کتاب«الناسخ و المنسوخ فی الحدیث» است.

نویسنده

الحافظ محمدبن موسی الحازمی

مترجم

عدنان فلاحی

سال انتشار

1397

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط