تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

طلاق از دیدگاه اسلام

طلاق از دیدگاه اسلام

15,000 تومان
ISBN : 978-964-356-507-7
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب «طلاق از دیدگاه اسلام» یکی از موضوعات مهم نهاد خانواده را به شکلی علمی و تحقیقی و در عین حال در سطح فهم عموم افراد جامعه و سلیس و روان به نگارش در آورده است. موضوع مورد بحث در این کتاب مسأله‌ی طلاق، بررسی تاریخی و احکام مربوط به آن می‌باشد. یکی از مسائل نظام خانوادگی که در غرب به شدت از سوی مدافعان و حامیان آزادی زنان – فمنیست‌ها – مورد هدف قرار گرفت و به عنوان عامل مطرح شد که ضد آزادی و کرامت زن است، مسأله طلاق بود.

این که طلاق چه حکمی دارد و جایگاه آن در زندگی خانوادگی کجاست؟ چه نقشی در سلامت جامعه و مناسبات اجتماعی می‌تواند داشته باشد و سؤالاتی از این قبیل در کتاب حاضر به صورتی موشکافانه مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

صاعقه‌ی طلاق بر هر خانواده‌ای که فرود آید، آن را به تلی از خاکستر مبدل می‌کند و هما‌ی سعادت از آن جا رخت برمی‌بندد و جغد یأس و ناامیدی در آنجا فریاد شادی سر می‌دهد و مأوی می‌گزیند و قصه‌های مستانه و حیات‌بخش کودکان، این گل‌های نوشکفته جای خویش را به ناله و زاری می‌سپارد و خنده‌هایشان به گریه‌های جگرسوز تبدیل می‌شوند.

راستی این همه جفا برای کودکان از بهر چیست؟ آیا برای فرونشاندن عطش غرور و خودخواهی والدین است؟ آیا این کودکان قربانی زیاده‌طلبی و خودکامگی والدین خویشند؟

به هر تقدیر طلاق به هر دلیلی که صورت پذیرد خروج از کانون عشق و پا نهادن به کویر بی‌پایان تنهایی است و زن و شوهر از هم جدا می‌شوند و با ترس و دلهره به سوی آینده‌ای مجهول و مبهم گام می نهند.

نشر احسان، این کتاب را در 166 صفحه و درسال 1395 به زیور طبع آراسته است.

نویسنده

عبدالرشید تریز

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

سال انتشار

1395

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط