تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عبادت در اسلام

عبادت در اسلام

27,000 تومان
21,600 تومان
20 % تخفیف
ISBN : 978-964-6873-09-4
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

اسلام به گونه‌ای پهنای عبادت را گشوده و دامنه‌اش را گسترانیده که بسیاری از اعمال را در بر می‌گیرد؛ امور روزانه‌‌ای که از دید بیشتر مردم در زمره‌ی عبادت‌ها به شمار نمی‌آید.

هر عمل اجتماعی سودمندی که با نیت خیرخواهانه صورت گیرد از نظر اسلام بهترین عبادت محسوب می‌شود.

هر عملی که آدمی به وسیله آن اشک محزونی را پاک سازد، اندوه رنجیده‌‌ای را کاهش دهد، زخمی را مرهم گذارد، از مظلومی حمایت کند، شکست‌خورده‌ای را دستگیری کند، جویای حال مستمندی شود، سرگردانی را راهنمایی کند، نادانی را آموزش دهد، به غریبه‌‌ای پناه دهد، ضرری را از کسی دور کند، مانعی را از سر راه بردارد و یا به موجود زنده‌‌ای فایده‌‌ای رساند و.. همه و همه از مصادیق عبادت بوده و در صورت داشتن نیت درست، عامل نزدیکی به خداوند خواهند شد.

اسلام اموری این‌چنین را عبادت خدا و شاخه‌ی ایمان و مستحق پاداش می‌داند.

چرا به وجود آمده‌‌ام، مأموریت من در هستی چیست؟ رسالتم در این زندگی کدام است؟ این سؤالی است که هر انسانی باید از خود بپرسد و مدتی برای جستجوی پاسخش بیاندیشد.

هر جهلی- هر چند پی‌آمدهای بزرگی داشته باشد- قابل گذشت است. ولی جهل انسان نسبت به راز هستی و هدف زندگی و رسالت نوعی و شخصی خود در این کره‌ی زمین را نمی‌توان کوچک شمرد.

بزرگترین عیب و ننگ برای موجودی عاقل و با اراده – انسان – این است که زندگی را با بی‌خبری بگذارند، همچون حیوانات بخورد و بهره‌‌مند باشد، نه به سرانجام خود بیاندیشد و نه چیزی از حقیقت وجود در طبیعت اطراف خویش بداند، تا آن که به ناگاه مرگش فرا رسد و بدون هیچ‌گونه آمادگی قبلی، با سرانجامی ناشناخته مواجه شده، گرفتار حاصل بی‌خبری و ناآگاهی و انحراف در طول زندگی کوتاه یا دراز مدت خود گردد (برگرفته از متن کتاب)

نشر احسان کتاب «عبادت در اسلام» را که تألیف دکتر یوسف قرضاوی و ترجمه محمد ستاری خرقانی است، در 344 صفحه به چاپ رسانده است.

نویسنده

یوسف قرضاوی

مترجم

محمد ستاری خرقانی

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

سال انتشار

1394

قطع

وزیری
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0