تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عقاید اسلامی

عقاید اسلامی

32,000 تومان
ISBN : 978-964-687-384-1
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب «عقاید اسلامی» بحث و گفت وگویی است درباره‌ی عقیده و تأثیر آن در زندگی و درون انسان.

در نوشتن آن به دو منبع اصلی و اساسی اسلام؛ یعنی قرآن و سنت رسول اللّه ( صلی اللّه علیه و سلم ) تکیه شده است.

نویسنده این کتاب سید سابق در سال 1333 هجری قمری در یکی از روستاهای استان منوفیه به نام اسطنها دیده به جهان گشود، در مدرسه‌ای در همان روستا حافظ قرآن کریم شد و تجوید را به خوبی فرا گرفت. پس از چندی به الازهر پیوست و بعدها وارد دانشکده شریعت شد و در سال 1366 ه. ق موفق به اخذ درجه عالمی و اجازه تدریس از دانشگاه الازهر شد. در 21 ذی القعده سال 1420 دار فانی را وداع گفت.

خداوند این عقیده را برای بشر قرار داد و در دنیا جاویدان ساخت، چون در زندگی افراد و جامعه، سودمند بوده و دارای اثر آشکار و مفید می‌باشد.

شناخت خداوند: احساس هوشیار و آگاه را به جریان می‌اندازد. انگیزه‌های خیر و نیکی را بیدار می‌کند و ملکه مراقبت و حراست را پرورش می‌دهد، انسان را به کسب کارهای عالی و با فضیلت تشویق می‌کند و او را از کارهای پست و بی ارزش دور می‌سازد.

شناخت فرشتگان: موجب می‌شود که انسان خود را همانند آن‏ها سازد و در جهت کمک به خیر و حق همکار آنها باشد. انسان را به دور اندیشی و آگاهی کامل فرا می‏ خواند تا جز خیر و نیکی انجام ندهد و جز به اهداف عالی نیندیشد.

شناخت کتاب‌های آسمانی: در واقع آگاهی به راه و روش و برنامه‌ای است که خداوند برای انسان ترسیم نموده تا بدین وسیله به کمال مادی و ادب انسانی برسد.

شناخت پیامبران: منظور، پیروی از شیوه و روش؛ کسب اخلاق، تقلید و الگو گرفتن از آن‏هاست. به این اعتبار که پیامبران، جامعه‌ی سالم و زندگی پاکیزه و لطیفی را که خدا برای انسان در نظر گرفته، تشکیل می‌دهند.

شناخت روز قیامت: که قوی‌ترین انگیزه برای انجام نیکی و ترک شر و فساد است.

شناخت قدر و سرنوشت: به انسان نیرو و توان می‌بخشد تا بتواند با تمام مشکلات و سختی‌ها مبارزه کند و حوادث بزرگ را کوچک شمرد.

بنابراین کاملاً روشن است که منظور از عقیده، علاوه بر آن حقیقت ثابت، تهذیب روش و رفتار، تزکیه نفس و توجیه و تکامل آن به مراتب عالی‌تر است و از جمله عالی‌ترین معارف انسانی به شمار می‌آید.

نویسنده

سید سابق

مترجم

علی آقا صالحی

سال انتشار

1394

قطع

وزیری
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0