تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

عوامل ضعف ایمان

عوامل ضعف ایمان

15,000 تومان
ISBN : 978-964-5956-70-5
ناشر : نشر احسان
ناموجود

تعداد:

معرفی به دوستان

بدون شک پدیده‌ی ضعف ایمان از بلاهایی است که متأسفانه بین اکثر مسلمانان شیوع گسترده‌ای یافته است. جستن عوامل بی‏شماری که موجب ضعف ایمان می‌شود و آن‌گاه یافتن راه‌هایی که از سستی ایمان جلوگیری می‌کند از مسائل بسیار مهمی است که در این نوشتار کم‌حجم اما ارزنده بدان پرداخته شده است. نویسنده بر آن امید است که هر مسلمان با وا کاویدن قلب خود و یافتن عواملی که گاه و بیگاه راه را بر او می‌بندند و ایمانش را را دچار ملولی و سستی می‌کنند، هر چه زودتر بستر هموار و آرام یقین و ایمان را بیابد و زندگی مؤمنانه‌ای را در پیش گیرد.

کتاب «عوامل ضعف ایمان» چراغی است بر فراز راه، که نه از فلسفه‌های مرده سخن می‌گوید و نه با تاریخ جدل‌های مست سخنوران و خطیبان و روضه‌خوانان هم‌آهنگ است. کتابی است که از حقیقتی آشنا با همه قلب‌ها سخن می‌گوید. به یاد آور! آن لحظات ملکوتی ماه مبارک رمضان را، تپش قلبت با خدا سخن می‌گفت، دست‏هایت، پاهایت، چشم‏‌هایت، گوش‏‌هایت، همه اعضای بدنت هم‌آهنگ خدای را صدا می‌زند...

و همین تو بودی که ساعاتی بعد سوار بر خر شیطان در راه گناه قدم نهادی.

این درد را، من، تو و در واقع همه‌ی ما احساس می‌کنیم، همه درک می‌کنیم که پس از سیر مراحل عرفانی چه حال و هوایی به ما دست می‌دهد. و با دوری از آن‌ها چه بسیار از لذت‌های ایمانی محروم می‌گردیم. احساسی است راستین که یاران رسول خدا با ایشان درد دل می‌کردند که ای پیام‌آور آسمانی چون در کنار تو و با توئیم، در حالتی ملکوتی و عرفانی به سر می‌بریم و چون به خانه می‌رویم و با زنان و فرزندان‏مان می‌نشینیم از لذت‌های عرفانی محروم می‌شویم. این‌جا بود که رسول اکرمﷺ به آنان فرمود که اگر همیشه در آن حالات ملکوتی می‌بودید فرشتگان آسمان روی زمین به شما سلام می‌کردند.

نویسنده

محمد صالح‌المنجد

مترجم

عبدالغنی براهویی

سال انتشار

1389

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0