تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتامام نووی در مواجهه با سؤالات و تقاضاهای مردم، فتواها و موضع­‌گیری­‌هایی داشته­‌اند که در یک اثر مستقل گردآوری شده است.

چاپ‌­های متعددی از این اثر وجود دارد که ما سعی کردیم بهترین و کامل­‌ترین نسخه را از میان ده­‌ها نسخه برگزینیم و علاوه بر ترجمه، تخریج آیات و احادیث و در برخی موارد تعلیقاتی نیز به آن بیفزاییم؛ همچنین برای تسهیل در دسترسی به فتاوا، مسائل آن را در ابواب مختلفی عنوان‌بندی کردیم. ترجمه ‌ی کتاب امام نووی پاسخی به بسیاری از مسائل فقهی روز است که مسلمانان در عبادات و معاملات خود با آن مواجه هستند، مسائلی که گاهی مورد سوءبرداشت قرار گرفته‌اند. (عنوان پشت جلد)

کتاب «فتاوای امام نووی مشهور به المسائل المنثورة» شامل مسائل مختلف از جمله فقه و ادب، عقیده­‌ی اسلامی، تفسیر و حدیث در آن آمده که خود قابل تأمل است. از مزایای بارز کتاب که ترجمه­ و چاپ آن را به ضرورتی اجتناب‌ناپذیر مبدل ساخته داشتن آگاهی دقیق و سطح علمی بالای نویسنده از مذهب امام شافعی  می­‌باشد. در عصر حاضر کسی که بخواهد بر مذهب امام شافعی  اطلاع یابد، از رجوع به کتب امام نووی به‌ ویژه فتاوای وی بی‌نیاز نیست. به دلیل احاطه‌ی امام نووی به اقوال اصحاب وجوه در مذهب امام شافعی، طرق دلایل و وجود ترجیح آن‌ها و تبحر ویژه­‌ی وی در جمع و توفیق اقوال مختلف فیه در این باره، مطالعه‌ی تألیفات این امام بزرگوار یکی از مطمئن­‌ترین راه‌ها برای معرفت فقه و مذهب امام شافعی است. در این کتاب، امام نووی علم فقه و حدیث را با هم آمیخته است. همچنین مسائل به صورت ساده و مختصر و قابل‌فهم ذکر شده‌اند بدون اینکه از پیچیدگی و دشواری عبارات متون فقهی برخوردار باشد، آن‌گونه که شیوه­‌ی امام نووی در تألیف است.

این کتاب در 344 صفحه و در قطع رقعی توسط نشر احسان به چاپ رسیده است.

فتاوای امام نووی مشهور به المسائل المنثورة
واحد نگهداری انبار 001-558
24,000 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید