تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنام کتاب مبادی و اصطلاحات علم فقه
نویسنده جلال جلالی‌زاده
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 272
سال انتشار 1387
قطع وزیری

 

علم فقه عبارت است از: العلم بالاحکام الشرعیه العملیة المکتسبة من ادلتها التفصیلیه. موضوع آن أفعال مکلفان و فائده‌اش امتثال اوامر و دوری از نواهی است. مسائل آن قضایایی است که در آن علم ذکر می‌شوند مانند اینکه نیت واجب است و وضو شرط صحت نماز است. استمداد و کمک گرفتن آن از کتاب، سنت، اجماع و قیاس است. حکم شارع درباره فقه: در آنچه که صحت عبادت، معامله و ازدواج بر آن متوقف است وجوب عینی و مازاد بر آن که به درجه فتوا برسد واجب کفایی و بیشتر از آن مندوب است.مولف و واضح آن پیشوایان مجتهداند.
هر چند درباره‌ی اصطلاحات فقه به‏طور جداگانه یا در ضمن اصطلاحات دیگر علوم، کتاب‏هایی به زبان فارسی تالیف شده‌اند ولی تاکنون کتابی در زمینه اصطلاحات فقهی اهل سنت به ویژه مذهب شافعی به زبان فارسی نوشته نشده است، از همین روی دکتر جلال جلالی زاده عضو هئیت علمی دانشکده الهیات دانشگاه تهران بر آن شده که کتابی در این باره به رشته تحریر در آورد، تا هم به نیاز دانشجویان پاسخ داده شود و هم خلا موجود به نوعی پر شود.
موضوع علم مبادی خود اصطلاح علم است زیرا مسائل مورد بحث در آن محمولات برای موضوعاتی هستند که همه‌ی آن موضوعات اصطلاحات علم شمرده می‌شوند. در فایده علم مبادی همین قدر کافی است که بدون دانستن مبادی علم، موفقیت و پیشرفتی در علم به دست نخواهد آمد.

مبادی و اصطلاحات علم فقه
واحد نگهداری انبار 000-894
25,000 تومان
Out of stock
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید