تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتمقاصد شریعت برای مبتدیان

کتاب مقاصد شریعت برای مبتدیان یکی از آثار دکتر جاسر عوده است که تحصیل کرده مصری و عضو اتحادیه جهانی علمای مسلمانان است. وی این کتاب را با سبکی ساده و در عین حال با نگاهی ژرف به طوری که افق دید انسان را در جهت فراگیری این علم گسترش می‌دهد، به رشته تحریر درآورده است.

مولف در این کتاب معتقد است که مقاصد تأثیر بسیار شگرفی در نزدیک کردن دیدگاه‌ها و کاهش اختلافات و رسیدن به وحدت فکری و عقیدتی در میان امت مسلمان دارد و همچنین عنوان می‌کند که مقاصد نه تنها در مسائل ایمانی بلکه در مسائل همزیستی مسالمت‌آمیز و همبستگی اجتماعی، عدالت و بهبود اوضاع بشر می‌تواند مفید واقع ‌گردد.

مولف مفهوم مقاصد و مصالح را بیان می‌کند و به بررسی مقاصد (شریعت) در اجتهاد صحابه، قرآن کریم و سنت نبوی می‌پردازد که علم مقاصد از نصوص قرآن و سنت آغاز شد سپس صحابه و تابعین که داناترین افراد به مقاصد بودند آن را عملی کردند. مولف به دیدگاه برخی پیشوایان در باب مقاصد می‌پردازد که از آن جمله: امام جوینی، امام عزالی، عزالدین بن عبدالسلام، امام قرافی، امام ابن قیّم و امام شاطبی می‌باشند. از جمله فصل‌های کتاب می‌توان به مقاصد شرعی در اجتهاد صحابه، نظریات اولیه مقاصد، پیشوایان مقاصد، مقاصد بنیاد گفتگوی بین ادیان و ... اشاره کرد.

مقاصد شریعت؛ برای مبتدیان
واحد نگهداری انبار 001-810
20,000 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید