تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتجدیدترین کتب

پرطرفدارترین کتب

فروش ویژه

اخبار و مطالب

نکوداشت ماموستا ابوبکر حسن زاده در دانشگاه کردستان برگزار شد

نکوداشت ماموستا ابوبکر حسن زاده در دانشگاه کردستان برگزار شد

مراسم نکوداشت ماموستا ابوبکر حسن زاده، نویسنده و مترجم شهیر کردستان، با حضور اساتید برجسته‌ی دانشگاهی و حوزوی، علما، مصنفان و محققان عالی‌رتبه، روز پنج جزئیات بیشتر
نکوداشت استاد ابوبکر حسن‌زاده در سنندج برگزار می‌شود

نکوداشت استاد ابوبکر حسن‌زاده در سنندج برگزار می‌شود

نشر احسان با همکاری برخی سازمان‌ها مراسم نکوداشتی برای استاد ابوبکر حسن‌زاده، هم‌زمان با هفته‌ی کتاب در دانشگاه کردستان برگزار می‌کند. هدف از برگزاری این جزئیات بیشتر
دانلود لیست کتاب‌های نشر احسان در 31 امین نمایشگاه کتاب تهران

دانلود لیست کتاب‌های نشر احسان در 31 امین نمایشگاه کتاب تهران

نشر احسان با افتخار امسال نیز همانند سال‌های گذشته، در سی و یکمین نمايشگاه بين المللی كتاب تهران حضور دارد و مجموعه‌ای از بهترين كتاب‌های جزئیات بیشتر
  • 1

نام کتاب
واجبات و سنت‌های نماز
نویسنده مجتبی راستگو
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 522
سال انتشار 1394
قطع رقعی

ادای فریضه نماز بر تمام مسلمانان واجب است اما نحوه‌ی انجام آن و شیوه درست‌تر آن نیز از توصیه‌های اکید پیامبر گرامی اسلام صلّی الله علیه وسلّم است.
ایشان به کلیه مسلمانان توصیه فرموده‌اند که: نماز را آن‏گونه که من می‌خوانم به جا بیاورید. لذا توصیه‌ی ایشان سر لوحه یاران‏شان قرار گرفت و تمام تلاش‏شان این شد که نماز را تمام و کمال مانند حضرت رسول خدا انجام دهند.
انتقال روش نماز پیامبر صلّی الله علیه وسلّم سینه به سینه و از طریق آثار مکتوب و در خلال روایات و ... به نسل‌های بعد و تاکنون صورت گرفته است. در این میان برخی اختلاف‌ها و شیوه صحیح‌تر نماز پیامبر نیز مطرح شده است. علما و دانشمندان فراوانی در طول تاریخ به این موضوع همت گمارده‌اند و کتاب‌هایی پیرامون آموزش نماز نوشته‌اند. کتاب «واجبات و سنت‌های نماز» که در زمره‌ی کتب فقهی قرار می‌گیرد، تلاش و پژوهشی است که در راستای آموزش نماز و آداب آن تدارک دیده شده است.
وقتی پیامبر صلّی الله علیه وسلّم می‌خواست نماز بخواند رو به قبله و نزدیک به ستره می‏ایستاد و نیت نمازی را که می‌خواند در دل می‌گفت، سپس پیامبر نمازش را با گفتن «اللّه اکبر» شروع می‌کرد، دست‌هایش را هنگام گفتن «تکبیرة الاحرام» بلند می‌کرد، دست راست را بر مچ دست چپ، روی سینه‌اش (بالای ناف و به طوری که متمایل به سینه است (نه بالای سینه) قرار می‌داد، سپس به زمین چشم می‌دوخت و قرائت را با خواندن دعاهای زیادی شروع می‌کرد.
در آن دعاها خدا را حمد و ستایش و ثنا می‏کرد و از شیطان رجیم به او پناه می‌برد (اعوذ بالله من الشیطان الرجیم) سپس «بسم اللّه الرحمن الرحیم» را آهسته قرائت می‌کرد و آن‏گاه سوره فاتحه را آیه به آیه می‌خواند (بعد از هر آیه‌ای مکثی کوتاه می‌کرد) و وقتی که از قرائت سوره فاتحه فارغ می‌شد با صدای بلند و کشیده آمین می‌گفت و بعد از سوره فاتحه سوره‌ای دیگر می‌خواند که گاهی طولانی و گاهی هم کوتاه بود. (از متن کتاب)

واجبات و سنت‌های نماز
واحد نگهداری انبار 001-418
40,000 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید