تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

قرآن و رد شبهات

قرآن و رد شبهات

80,000 تومان
ISBN : 9786003494541
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

کتاب «قرآن و رد شبهات» یکی دیگر از مجموعه کتاب‏‌های «گنجینه قرآن» است که به دفاع از قرآن در برابر حمله‏‌های بی‌امان دشمنان و راهبان می‌پردازد.

 

کتاب رد شبهات ملحدین | شبهات علمی قرآن

هدف از تألیف این کتاب جانب‏‌داری از قرآن در برابر اتهامات و افتراهای یکی یا مجموعه‌ای از کشیشان است که ادعا کرده‌اند قرآن عاری از خطا و اشتباه نبوده، بلکه دربردارنده مجموعه‏‌ای از خطاهاست که بالغ بر ده‏‌ها اشتباه در زمینه‏‌های مختلف و موضوعات گوناگون است. نویسنده نیز به فراخور اتهامات، تمام موارد را ذیل اتهام مربوطه رد کرده که هم پاسخ افترادهندگان باشد و هم ابزاری برای قوت قلب مسلمانان.

قرآن کفار را به تدبیر و اندیشیدن در خود و یافتن اشتباه و اختلاف در آن فرا نمی‏‌خواند مگر آنکه مطمئن باشد که هیچ اختلاف و اشتباهی در آن نیست؛ اگر اشتباه و اختلافی در آن می‏‌بود، قرآن وارد معرکه‏‌ی مبارزه‏‌جویی و به چالش طلبیدن نمی‌شد. کفار پیوسته در آن نگریسته‏‌اند تا اشتباهی بیابند و اشتباهاتی را که به پندار خود یافته‏‌اند ارائه داده‏‌اند، علما نیز در آن نگریسته و دیده‏‌اند که مباحث آن‏ها خیلی ضعیف و پیش پا افتاده است؛ چیزی که هیچ وزن و ارزشی نداشته و تاب ایستادن در برابر نقد و پاسخ را ندارد. بی‏‌شک دشمنان معاصر قرآن، شبهات‏شان بر ضد قرآن را به اوج رسانده و بسیار حریص‌اند که آن را میان مسلمانان پخش کنند.

نگارش و عرضه این کتاب بدین دلیل است که شبهه افکنان با مطالعه و  بررسی استدلال‌های موجود در آن بیشتر به حقانیت و الهی بودن قرآن پی ببرند و مسلمانان نیز در برابر معاندان مستدل پاسخ دهند و تمام شک‏‌هایی که از طرف معاندان و مخالفان قرآن در ذهن آنان ایجاد شده شفاف شود و به یقین بیشتری برسند.

کتاب به ده فصل تقسیم شده است که هر فصل آن پاسخ افتراهایی است که مخالفان تحت عنوان خطاهای قرآنی از آن‏ها نام برده‌اند.

نویسنده

صلاح عبدالفتاح خالدی

مترجم

مجتبی دوروزی

سال انتشار

1397

قطع

وزیری
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0