تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

ایدئولوژی صهیونیسم و خشونت

ایدئولوژی صهیونیسم و خشونت

16,000 تومان
ISBN : 978-600-349-137-3
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
ایدئولوژی صهیونیسم و خشونت
نویسنده عبدالوهاب مسیری
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 208
سال انتشار 1395
قطع  

کتاب ایدئولوژی صهیونیسم و خشونت در فصل‌های مختلفی به ارتباط صهیونیسم و خشونت می‌پردازد که از آن جمله می‌توان به فصول: تروریسم صهیونیستی علیه یهود / خوی نظامی استعمار وطن‏خواهانه‌ی صهیونیستی/ استعماری اشغال‏گرانه / تروریسم صهیونیستی پیش از سال 1948/ تروریسم صهیونیستی – اسرائیلی پس از سال 1948 / تروریستی صهیونیستی تا قرارداد اسلو اشاره کرد.

چندین پژوهش به زبان عربی، به دو مسأله‌ی تروریسم و نژادپرستی صهیونیستی پرداخته‌اند. بیشتر این پژوهش‌ها به تمرکز بر جنایات تروریستی و نژادپرستانه‌ای که صهیونیست‌ها (به عنوان افراد یا گروه‌ها یا مؤسسات) مرتکب شده‌اند، گراییده‌اند. به جز اندکی، به بررسی عواملی که به این نتایج انجامیده و زمینه‌های عام مکرری که این «جنایات» در لوای آن‏ها جمع شده است، نمی‌پردازند. به دیگر سخن، این پژوهش‌ها – در اغلب موارد – به ثبت تاریخی (بدون تعیین گرایش عام این تاریخ) و گردآوری اطلاعات (بدون برشمردن الگوی پنهان ورای این اطلاعات) متمایل می‌شوند. و با توجه به اتصال این پژوهش‌ها به اتفاقات متفرقه، نگاه کلی به پدیده‌ها را از دست می‌دهیم و الگوی تفسیری‌ ما [از این پدیده‌ها] در اوج ضعف قرار می‌گیرد، به طوری که به جای علت ناراحتی، برطرف کردن گریه و زاری [ناشی از ناراحتی]، محل فهم و تحلیل و تبیین قرار می‌گیرد. به سبب تمام این موارد نویسنده احساس می‌کند که کتابخانه‌ی عربی نیاز به پژوهش دارد که ابعاد بنیادین متصل به پدیده‌ی صهیونیسم و الگوی پنهان ورای حوادث گوناگون تروریستی و نژادپرستانه را دربربگیرد و گمشده‌ی خود را در موضوع خشونت (چیزی که ابعاد آن از تروریسم و نژادپرستی فراتر می‌رود و در عین حال شامل آن دو نیز می‌شود) یافته است و به همین علت، نام این پژوهش «صهیونیسم و خشونت» شد.

خشونت صهیونیستی، اشکال گوناگونی دارد و لکن با وجود تنوع این اشکال و نمود آن‏‌ها، می‌توان گفت که این خشونت جزیی از خود پدیده‌ی صهیونیسم است و صهیونیسم، پدیده‌ای غربی، نژادی و امپریالیستی بوده و (خلاف آن چه که بعضی فکری می‌کنند و در این کتاب نشان داده خواهد شد) پدیده‌ای صهیونیستی نیست.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0