تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتهدف از بیان سرگذشت و رویدادهای مهم یاران پیامبرﷺ این نیست که فقط با ذکر چند قصه و حکایت تراژدی و یا حوادث دردناک، لحظاتی سر در گریبان فرو بریم و با یاد آن لحظات اشک بریزیم، بلکه به این خاطر است که در هر آن و هر لحظه حیات پربار آن‏‌ها و هر گام مؤثر و عملی‌ای که در راه خدا برمی‌داشتند، درس‌ها و دستورالعمل‌هایی وجود دارد که با رعایت آن می‌توان به سر منزل مقصود رسید و سعادت هر دو جهان را کسب کرد. آن‏‌ها که می‌توان گفت تربیت‌یافتگان واقعی مکتب نبوت بودند، همه‌ی خوبی‌ها و شایستگی‌ها –به‏ صورت واضح و کامل- در زندگی‌شان مشهود و زندگی‏شان آمیخته با قناعت، انصاف، عدالت، تقوی، شهامت، جوانمردی، ایثار و ... بود. جواب این سؤال که انگیزه‌ی جمع شدن این همه خوبی در وجود یاران پیامبرﷺ چه بوده، کاملاً واضح و روشن است.

 اگر از واقعیت نگذریم در جهان متمدن امروز و در دولت‌هایی که دم از نوع‌دوستی و حقوق بشر می‌زنند، این خصیصه به چشم نمی‌خورد که از مهاجران استقبال کنند؛ با مهاجر نه تنها حس مساعدت و دلسوزی ندارند، بلکه به آنان به چشم دیگری نیز می‌نگرند، اما این اسلام است که پیروانش را به این صورت به محبت و غم‏‌خواری در قبال مظلومین و محرومین دعوت می‌نماید و آنان را در این راه ترغیب می‌کند و مسلمانان را مانند یک جسم واحد می‌داند که اگر عضوی از اعضای آن دردمند شود، راحتی و آسایش را از باقی اعضا هم سلب می‌کند.

در این رساله زندگانی چند تن از یاران رسول خدا ﷺ پیش رو است و مخاطب در خواهد یافت که تربیت اسلامی، چگونه تحول بزرگی را در زندگی آن‏‌ها به وجود آورد و در نتیجه حیات اسلامی خود، در زمینه‌های مختلف زندگی، چه درس‌های ارزنده‌ای برای امت اسلامی به یادگار گذاشتند.

محمد ابراهیم بهیج نویسنده کتاب، متولد 1335 در ایران است. این کتاب را نشر احسان در قطع رقعی، چاپ و منتشر کرده است.

قهرمانانی از عصر پیامبر (ص)
واحد نگهداری انبار 000-938
10,000 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید