تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

مقدمه ی تفسیر برخی از سوره های قرآن

مقدمه ی تفسیر برخی از سوره های قرآن

15,000 تومان
ISBN : 978-600-349-143-4
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان

هم در زمینه‌ی اهتداء و هم در زمینه‌ی هدایت دیگران، باید از آن بخش از قرآن استفاده کرد که نزول حقیقی یافته است. البته این را هم باید در نظر داشت که افراد و جماعت‌ها، در بسیاری از زمینه‌ها، دارای احوال و اوضاع گوناگونی هستند؛ در نتیجه نمی‏‌توان همه را با مجموعه‏‌ی معینی از آیات قرآن مخاطب قرار داد، بلکه هر فرد یا جماعت را باید با آیاتی مخاطب قرار داد که اوضاعش سبب نزول آن‏‌هاست.

کتاب مقدمه‏ ی تفسیر برخی از سوره‏ های قرآن، یکی از آثار دست‌نویس استاد ناصر سبحانی است که طی سال‏‌های میانی دهه‌ی شصت خورشیدی به رشته‌ی تحریر درآمده است. این کتاب که بنا بود مقدمه‌ی تفسیری باشد بر تمامی ‏سوره‌های قرآن، به دلیل درگذشت استاد وعدم دسترسی وی به متن کتاب در یک سال پایانی عمر خود، ناتمام مانده است و تنها تا اواسط سوره‏‌های قرآن را در برمی‏‌گیرد، به گونه‌ای که حتی نگارش مقدمه‌ی تفسیر بر سوره‌ی «هود» نیز، ناقص مانده است.

بنا به شواهد و قراین و نیز حاشیه‏‌هایی که – جهت یادآوری نکاتی که پس از اتمام اصل متن کتاب، به صورت پاورقی به طور مفصل نگاشته شود و طبعاً اثری از این پاورقی‌ها در متن  نیست- در نسخه‌ی دست‌نویس متن به چشم می‏‌خورد، می‏‌توان گفت بدون شک این متن، صرفا یک دست‌نویس اولیه بوده که استاد هیچ مجالی برای بازخوانی، تنظیم و تنقیح آن نیافته است؛ با این حال، به دلیل امانت‏‌داری و حفظ اصل اثر بدون هیچ‏‌گونه دست‏کاری یا ویرایش – خواه مفهومی و خواه نگارشی – اقدام به چاپ این اثر شده که به  مثابه‌ی اثری ناب از استاد سبحانی در دسترس علاقه‌مندان قرار می‏‌گیرد.

این کتاب به همت نشر احسان در 176 صفحه به چاپ رسیده است.

نویسنده

ناصر سبحانی

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

سال انتشار

1394

قطع

رقعی
ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0

کتاب‌های مرتبط