تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنام کتاب نشانه‌های راه
نویسنده

سید محمود محمودی

ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

تعداد صفحات

256

سال انتشار

1378

قطع رقعی

 

 

من کتاب «نشانه‌های راه» را برای آن جماعت پیشتازی نوشته‌ام که انتظار ظهورش می‌رود. چهار فصل این کتاب با پاره‌ای از تعدیلات و اضافات متناسب با موضوع کتاب از تفسیر " فی ظلال القرآن " استخراج شده‌اند. هشت فصل دیگر آن در مقاطع زمانی مختلف نوشته شده‌اند و در نتیجه مطالعات و تاملات پی در پی برنامه الهی تجسم یافته در قرآن کریم به درون نگارنده الهام گشته‌اند. اما همه آن‏ها به خاطر نشانه بودن‏شان بر سر راه، قابل جمع می‌باشند و اصولا نشانه‌ها در همه راه‏ها همین وضع را دارند و این‏ها در کل، به مثابه اولین مجموعه از این " نشانه‌ها " است.
... دیگر دوران رهبری بشریت به دست غربی‏ها رو به زوال است. البته نه بدان جهت که تمدن غربی از لحاظ مادی ورشکست شده باشد و یا از لحاظ نیروی اقتصادی و نظامی، ضعیف و ناتوان....
و لیکن به خاطر اینکه نظام غربی نقش خود را به پایان رسانیده است چون دیگر هیچ اندوخته‌ای از «ارزش‏ها» ندارد که پشتوانه او در این رهبری باشد.
یک رهبری باید وارد عمل شود که توانایی ابقاء و رشد دادن این تمدن مادی را که بشریت از طریق نبوغ اروپایی در ابداع مادی بدان رسیده است، داشته باشد و افزون بر آن برای بشریت ارزش‏های نوین و کامل – در مقایسه با آنچه که تاکنون شناخته است- و نیز برنامه‌ای اصیل و مثبت و در عین حال واقعی را به ارمغان بیاورد.
و این تنها اسلام که این ارزش‏ها و این برنامه را دارد.

 

نشانه‌های راه
واحد نگهداری انبار product_260
17,000 تومان
Out of stock
معرفی به دوستان