تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنام کتاب نكته‌های تربیتی برای دعوتگران (بر اساس منابع اهل سنت)
نویسنده

عبدالحمید بلالی

مترجم محمود محمودی
ناشر

نشر احسان

زبان

فارسی

تعداد صفحات

136

سال انتشار

1393

قطع رقعی

 

دعوت‏گران روزگار ما همچون اسلاف صالح خود قدم در راه طولانی پیامبران خدا (علیهم الصلاة و السلام) نهاده‌اند و بی‌گمان در همه منازل این راه به نکات و توصیه‌های کاروان‌سالاران بیدار و راه‌شناس نیازمندند. «عبدالحمید البلالی» از زمره‌ی آن کاروان‌سالاران است که در منازل این راه، نکات و توصیه‌های تربیتی متعدد و گران‌قدری را به دعوت‌گران اسلام یادآور شد و کتاب «نکته‌های تربیتی» گنجینه‌ای از نکات و توصیه‌های اوست.

این کتاب برگردان جلد اول کتاب سه جلدی «وقفات تربویة» است. وقفات تربویه (توقف‌های تربیتی) نیز در اصل، سلسله نکاتی تربیتی – برای دعوت‌گران – بوده که مؤلف آن‌ها را تدریجاً در مجله «المجتمع» منتشر کرده است.
«نکته‌های تربیتی» در واقع بازتاب تجربیات یک داعی آگاه و دنیادیده می‌باشد و اهمیت، تنوع و کوتاه بودن نکته‌ها، از کتابش یک راهنمای مفید و سهل الوصول – برای مبلغان و دعوت‌گران دین – ساخته است.
دعوت‌گر راه خدا باید هر از گاهی در طول مسیر خود توقف نماید تا نفسی تازه کند و به ارزیابی عملکرد خود بپردازد، کارهای درستش را ادامه دهد، از کارهای نادرست فاصله بگیرد و از آن‏ها رهایی یابد و مسیر حرکتش کاملاً شفاف و روشن گردد.
نویسنده در مقدمه کتابش می‌نویسد: در توقف‌های تربیتی (وقفات تربویه) که با برادران خواننده‌ی «المجتمع» داشته‌ایم، خواسته‌ایم راه را پیدا کنیم و محل گام‌هایمان را به خوبی ببینیم و مطمئن باشیم که هم‌چنان در راه راست حرکت می‌کنیم.
این توقف‌ها در یک جا تمام نشده، چون طبیعت انسان مثل ماشین مکانیکی نیست و برای فعالیت و تلاش و سست شدن، مدت زمان معین دارد و بایستی برای تازه کردن نفَس گاه گاهی توقف نماید. هم‌چنان که مَثَل یک صدای یکنواخت مهم نیست؛ انسان برحسب دگرگونی‌های طبیعت بشری‌اش، فرود و فراز دارد و از وضعیتی که شب و روز در خلال مشکلات و پس از مشکلات و در هنگام ناکامی و کامیابی و اندوه و خوشحالی با آن سر و کار دارد، کاملاً متأثر می‏گردد. شیخ عبدالحمید جاسم البلالی- نویسنده کتاب – متولد 1955 میلادی در کویت، در سال 1990 موفق به اخذ لیسانس در رشته‌ی هندسه‌ی الکترونیک از دانشگاه «لایتون» آمریکا شد. وی کار دعوت و تبلیغ دین را از همان دوران تحصیل در آمریکا آغاز کرد و بعد از بازگشت به کویت، در مساجد و رسانه‌های همگانی به ارائه‌ی مباحث دینی پرداخت.
او مدت‌هاست در عرصه‌ی پیشگیری، درمان و بازپروری معتادان به مواد مخدر و مشروبات الکی نیز فعالیت می‌کند و بیش از هزار نفر از معتادان تحت سرپرستی او درمان شده‌اند.
او 37 کتاب مختلف در زمینه مبارزه با مواد مخدر، موضوعات دینی و دعوی نوشته است.

 

نكته‌های تربیتی برای دعوتگران
واحد نگهداری انبار product_259
14,000 تومان
معرفی به دوستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید