تهران، خیابان انقلاب، روبروی دانشگاه تهران، مجتمع فروزنده، واحد 406
021-66954404
ورود

ثبتنوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

پای بر جای پای پیامبر (ص)

پای بر جای پای پیامبر (ص)

20,000 تومان
ISBN : 978-600-349-000-0
ناشر : نشر احسان

تعداد:

معرفی به دوستان
نام کتاب
پای بر جای پای پیامبر (ص)
نویسنده طارق رمضان
مترجم کافیه جوانرودی
ناشر نشر احسان
زبان فارسی
تعداد صفحات 288
سال انتشار 1394
قطع  

طارق رمضان، پروفسور مطالعات اسلامی معاصر دانشگاه آکسفورد، هدف از نگارش این اثر را این‌گونه بیان می‌کند:
در بیوگرافی حاضر، این دو بعد مورد توجه می‌باشد، نخست: انسانیت انسان، سپس نقش الگویی پیامبر صلّی الله علیه وآله وسلّم، بنابراین در این‏جا جزئیات وقایع تاریخی یا جنگ‌های مشهور یا رویدادهای بزرگ بیان نمی‌شود. زندگی‌نامه‌های کلاسیک پیامبر رحمت سرشار از این اطلاعات هستند و ما به شیوه‌ای جامع به این مسائل پرداخته‌ایم. چیزی که در بازگو کردن این سرگذشت‏ها مورد توجه من بوده است، موقعیت‌ها و سخنانی است که شخصیت محمد صلّی الله علیه وآله وسلّم را نشان می‌دهند.
مسلمانان سعی می‌کنند از حضرت محمد صلّی الله علیه وآله وسلّم پیروی کنند، در حالی که به او عشق می‌ورزند، این محبت و عشق موجب می‌شود که عشق‏شان به خدا نیز بیشتر گردد. همان عشقی که عمر بن خطاب، هنگام شنیدن خبر وفات پیامبر تهدید کرد، هر کس جرأت کند خبر را تأیید کند، او را می‌کشد، او به آسمان رفته و بی‌شک باز می‌گردد، رفیقش ابوبکر او را به آرامش دعوت کرد و تأکید کرد: ای مردم هرکس محمد را دوست دارد بداند که محمد صلّی الله علیه وآله وسلّم فوت شده است. و هر کس خدا را می‌پرستد،آگاه باشد که به راستی خدا زنده است و هرگز نمی‌میرد.
زندگی محمد صلّی الله علیه وآله وسلّم هم جاودانه نیست، اما عشق و احترام عمیق مسلمانان در طول قرن‌ها نسبت به پیامبر هم چنان کم نشده است. این عشق با خاطره‌ی زندگی‌اش در قلب و ذهن مسلمانان، با درود و صلواتی که هر روز بر او می‌فرستند و با این نیاز انسانی و اخلاقی پیروی از سنت او نشان داده می‌شود. این زندگی‏نامه قصد دارد نیاز به این عشق و شناخت را برآورده سازد. زندگی پیامبر صلّی الله علیه وآله وسلّم دعوت به معنویتی است که از هیچ سؤالی اجتناب نمی‌کند و به ما یاد می‌دهد که در جریان رویداد‌ها، آزمایش‌ها، رنج‌ها و جستجوها جواب‏های درست به مسائل وجودی، در بیشتر موارد از قلب نشأت می‌گیرند نه از عقل.
به بیان ساده: کسی که نمی‌تواند عشق بورزد هرگز نمی‌تواند بفهمد.

ابعاد 0 x 0 x 0
وزن 0